Orman Endüstri Mühendisliği Bölümünden Haber Var

Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü 2. Yapıda Ahşap & Ahşap Ürünleri Fuarı’nda Yer Aldı

İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü, 29 Ocak – 01 Şubat 2015 tarihleri arasında ICC Istanbul Congress Center’da düzenlenen “2. Yapıda Ahşap & Ahşap Ürünleri Fuarı’nda” katılımcı olarak yer almıştır.

66 firma ve kuruluşun katıldığı fuarda 50’nin üzerinde ahşap ürün sergilenmiştir. Yaklaşık olarak 6750 kişinin ziyaret ettiği fuar, ahşap yapı alanındaki tek fuar olma özelliği ile dikkatleri çekmektedir.

30 m2’lik stantta, Bölümümüzde yürütülen araştırma ve eğitim faaliyetleri hakkında çeşitli sunum ve etkinlikler gerçekleştirilmiştir. Başta mezunlarımız olmak üzere çok sayıda yerli ve yabancı sektör temsilcisi standımızı ziyaret etmiştir. Öğrencilerimiz ile birlikte, fuarda yer alan firmalar ziyaret edilerek ürünler hakkında bilgi alınmıştır.

Ayrıca, merkezi ABD’de bulunan “International Wood Culture Society” Yöneticileri, standımızı ziyaret ederek ikili işbirlikleri hakkında bilgi alışverişinde bulunmuşlardır.

Fuar organizasyonu, Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. S. Nami KARTAL ve Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zeki CANDAN tarafından koordine edilip yürütülmüştür.

Öğretim Elemanlarımızdan Araş. Gör. Hızır Volkan GÖRGÜN ve Araş. Gör. Davut BAKIR ile öğrencilerimizden Gani Can SOMUNCU, Alperen KALKAN, Ece ASLAN, Cahide ÇITAK, Berfu ÖZTAHTACI, Begüm AKYOL, Özlem YAMAN, Gizem ÇAVDAR, Ceyda SİLAN, Rabia ALTINTAŞ, Öykü MERCANOĞLU, Ecem TOPALOĞLU, Ayberk ÇADIRCI ve Seyid ŞAHİN stantta görevli olarak yer almışlardır.

Standımızı ziyaret eden bütün meslektaşlarımıza, sektör temsilcilerine ve organizasyonda emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunarız.

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Orman Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanlığı