10. BM Orman Forumu İstanbul’da Başladı

10. BM Orman Forumu İstanbul'da Başladı
10. BM Orman Forumu İstanbul'da Başladı

İstanbul, Birleşmiş Milletler’in en önemli zirvelerinden biri olan Orman Forumu’na ev sahipliği yapıyor. Foruma, 197 ülkeden, aralarında çeşitli ülkelerin orman bakanlarının olduğu 2 bini aşkın üst düzey konuk katılıyor.

Birleşmiş Milletler Orman Forumu, 8-19 Nisan tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde toplanıyor. Bu yıl 10. kez düzenlenecek olan Forum, geçmiş yıllarda Birleşmiş Milletler’in New York’taki merkezinde gerçekleşirken, Forumun New York’tan sonraki ilk ev sahibi şehri İstanbul oldu.

Forum süresince ormancılık, doğal tarım ve çevre konularında faaliyet gösteren firmaların katıldığı bir de fuar düzenleniyor.

Birleşmiş Milletler Orman Forumu kapsamında düzenlenen fuarın açılışını Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile KKTC Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu yaptı.

Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde, ağaç mamulleri ve orman ürünleri alanında faaliyet gösteren firmaların katıldığı fuarın açılışında konuşan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Forum vesilesiyle bir de fuar açtık. Katılan bütün firma sahiplerini tebrik ediyorum. Yapılan çalışmaları göreceğiz ki takdir edeceğiz. Fuarımız hayırlı olsun” dedi.

Konuşmasının ardından, KKTC Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Amcaoğlu ile açılış kurdelesini keserek fuarı açan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, stantları gezerek firmalar hakkında bilgi aldı. Fuar, forum sonuna kadar ziyaret edilebilecek.