Orman Sanayi Sektörüne Müjdeli Haber…

Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul milletvekili Şirin Ünal, 12 Mayıs Pazar günü,  mesleki sorunlarını görüşmek üzere hemşehrileri Sinoplu Dernek başkanları ile Kemerburgaz’da bir araya geldi.  Gazetemizin de hazır bulunduğu buluşmada, ORSİAD Gazetesi Yazı İşleri Müdürümüz Fikret Demir Sayın Ünal’a sektörümüzün sorunlarını iletti.
Milletvekilinden müjdeli haber…
ORSİAD Gazetesinin çözüm önerilerini de sunan Demir’in, “Sektörümüzde esnafımız zor durumda, hükümetimiz esnafa kredi faizlerini yıllık % 4 indirdi. Ancak esnafımız için bu faiz bile fazla. IMF’ye verilen 5 milyar dolar geri alınarak esnafımıza, faizsiz 1 yıllık 5 bin TL destek kredisi verilemez mi?” sorusuna Sayın Ünal’ın cevabı;
IMF’ye verilen borç piyasa koşulları içerisinde hangi faiz getirisi geçerli ise o faiz ve vade anlaşması ile verilmiştir ve zamanı geldiğinde tahsilatı yapılacaktır. Ancak esnafımıza hükumetimizin bir yıllık vadeli faizsiz mikro kredi hazırlığı var. İnşallah nihayete erdirerek esnaflarımıza yakında müjdeyi vereceğiz.” oldu.
Sadece ORSİAD Gazetesi ve kardeş kuruluşumuz Cami Yapı Ekipmanları Dergisinin izlediği ve Sinop derneklerinin sorunlarının görüşüldüğü toplantı, hükumetin son dönem faaliyetlerinin aktarılmasıyla sona erdi.
Şirin ÜnsAL