ORSİAD 9. KAPI FUARI‘INDA DÜNYA KAPI SEKTÖRÜYLE BULUŞTU

 

 

Dünya kapı sektörünün en büyük ve kapsamlı fuarı olan, 9. Uluslararası Ahşap, Çelik, Endüstriyel, Otomatik Kapı ve Kapı Yan Sanayi İhtisas Fuarı, 15-18 Ocak, 2015 tarihlerinde, Yeşilköy’deki İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşti. Toplam 76 ülkeden profesyonel ziyaretçilerin katılım gösterdiği fuarda yer alan Orsiad Gazetesi, gerek standıyla, gerekse fuar boyunca ücretsiz dağıttığı gazeteleri ve çantalarıyla dikkat çekti.

  

Yurt içinden 18.265 kişinin ziyaretiyle rekor katılımın gerçekleştiği fuara yurt dışından 2.387 kişi ilgi gösterdi. 20.652 toplam ziyaretçi sayısına ulaşan Door Fair, Türkiye`nin dünyada bu sektördeki gelişimini gözler önüne serdi. Orsiad Gazetesi olarak standımızla yer aldığımız fuarda her zaman olduğu gibi gazetemizi ücretsiz olarak katılımcılara dağıttık ve sektörün yakın takipçisi olarak beğeni topladık. Orsiad Gazetesi’ne özel hazırlanan ve yine ücretsiz olarak dağıtılan çantalar ise ziyaretçilerin gözdesi oldu.

SONY DSC

Özellikle Orta Doğu ve Afrika ülkeleri, Kapı Fuarı`na büyük ilgi gösterdi. Bunların yanında Türki Cumhuriyetler olarak adlandırılan ülkelerden gelenler de, üretim makinalarının ticareti konusunda fuarda büyük alımlar gerçekleştirdi. Bu yıl ayrıca geçtiğimiz senelere oranla, Güney Amerika ülkeleri de organizasyona gelen ülkeler olarak dikkat çekti.

SONY DSC

Uluslararası boyutta ün kazanan organizasyon, ticaret hacmiyle ülke ekonomisine de büyük katkı sağladı. Ziyaretçi ülkeler şu şekilde sıralandı;Afganistan, Almanya, Arjantin, Arnavutluk, Avusturya, Azerbaycan, B.A.E., Bahreyn, Bangladeş, Belçika, Beyaz Rusya, Bosna Hersek, Brezilya, Bulgaristan, Cezayir, Çad, Çin Halk Cumhuriyeti, Danimarka, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Ermenistan,

SONY DSC

Fas, Fransa, Gambiya, Gana, Gine, Güney Afrika, Gürcistan, Hollanda, Hırvatistan, Irak, İngiltere, İran, İspanya, İsrail, Japonya, Kamerun, Kanada,  Karadağ, Katar, Kazakistan, Kenya, Kırgızistan, Kosova, Kuveyt, K.K.T.C., Libya, Litvanya, Macaristan, Makedonya, Malezya, Mali, Malta, Meksika, Moldova, Mısır, Nijerya, Özbekistan, Polonya, Romanya, Rusya, Senegal, Sırbistan, Singapur, Slovakya, Srilanka, Sudan, Suriye, Suudi Arabistan, Tacikistan, Tanzanya, Tunus, Türkmenistan, Umman, Ürdün, Yemen ve Yunanistan.

SONY DSC

İstanbul Fuar Merkezi`nde toplamda 22.500 m²`lik kapalı alanda yapılan Uluslararası Kapı Fuarı, 2006 yılından bu yana Demos Fuarcılık tarafından düzenlenerek, sektördeki potansiyelin ve ticaret hacminin artmasını sağlamıştır.

SONY DSC

Bu büyük organizasyon ayrıca, kapı üretim ve ahşap işleme makinalarıyla da gerek ziyaretçiler gerekse de katılımcılar arasında büyük ilgi gördü.

SONY DSC
SONY DSC

SONY DSC