ORSİAD DERNEĞİ İL BAŞKANLARINI BELİRLEMEK İÇİN TOPLANDI

 

Sektörün taze kanı Orsiad Derneği, kurulduktan hemen sonra başlayan yapılanmasıyla 81 il ve 957 ilçede teşkilatlanıyor. Sektörün her katmanına ulaşma amacını taşıyan derneğin, 26 Temmuz’da gerçekleşen toplantısında, 38 il başkanının adaylığını onaylandı.

ana sayfada haber baslık resmı

Orsiad Gazetesi, Orsiad Derneği’nin Pullman Istanbul Airport Hotel & Convention Center’da yapılan toplantısını, 360 derece fotoğraf çekimi ve yüksek kalite video kayıtlarıyla yakından takip etti. Orsiad Gazetesi, 38 il başkanını, öncelikle facebook ve internet sayfasında, daha sonra da basılı olarak gazetede, kamuoyu ile paylaşacak.

 

DSC02029Dernek yönetim kurulu üyelerinin 78 saatlik toplantı maratonu yorucu ama verimli geçti. Alınan kararlar doğrultusunda, Ağustos ayının ikinci haftasında, MEB mesleki yeterlilik kurumunun, Çalışma Bakanlığı ve Orman Genel Müdürlüğü ile randevulara gideceği belirtildi. Bu görüşmelerde sektörün sorunları dile getirilip, olası birlikte çalışma imkanlarının masaya yatırılacağı ifade edildi.

 

DSC01973Orsiad’ın bu toplantısında ayrıca, Milli Sertifika için kitap hazırlığı da tamamlandı. Derneğin en önemli ve en kritik işlevi olan Milli sertifika programı ile sektöre dünya standartlarında işçilik sağlanırken, uluslararası kalitede müşteri hizmeti veren kişi ve kurumlar yapılandırılacak, eksik oldukları kısımlarda gerekli eğitimler verilerek, tüm katmanlar aynı standart altında toplanacaktır.

 

DSC01963Binlerce sektör temsilcisinin ilgi göstermesi beklenen gelecek toplantının, 2/3 Eylül, 2016 tarihlerinde yine İstanbul’daki Pullman otelde, il başkanları ve her ilin Yönetim Kurulu üyelerinin katılımıyla yapılacağı belirtildi. İl teşkilatlanmasının gerçekleşeceği toplantıda, eğitimin nasıl verileceği gibi tüm konular, il başkanları ve yönetimlerine aktarılırken, katılım gösterecek olan il yöneticileri de toplantı aralarında birebir görüşme imkanı elde etmiş olacaklar.

Orsiad Derneği 81 il başkanı ve yönetimi, 2-3 Eylül 2016’da İstanbul’da toplanıyor… 

Detaylı bilgi ve katılım için: ITF Tur’dan Adnan Altınışık Tel.: 0212 266 10 10 m.: [email protected]