ORSİAD DERNEĞİ

Sektöre standart kazandırmayı amaçlayan Orsiad Derneği, sektörün her katmanına ulaşabilmek için 81 il ve 957 ilçede teşkilatlanmaya devam ediyor. Orsiad, Türkiye’nin en genç ama aynı zamanda en güçlü sektör derneklerinden biri olmaya aday!

 

Orsiad Derneği bir yandan teşkilatlanırken, diğer yandan da sektörü güçlendirmeyi amaçlayan program ve projelerini hayata geçirmek için hareket geçti. Bu projelerden ilki, yüksek ve kaliteli bir yapılanmayı sağlayacak olan “Milli Sertifika” programı. Parke sektöründe uygulama yapan ustaların belli bir eğitimden geçirilerek bir kalite standartı yakalamaları amacıyla oluşturulan Milli Sertifika eğitim programı için bir de kitap hazırlandı. Derneğin en önemli ve en kritik işlevi olan Milli sertifika programı ile sektöre dünya standartlarında işçilik sağlanırken, uluslararası kalitede müşteri hizmeti veren kişi ve kurumlar yapılandırılacak, eksik oldukları kısımlarda gerekli eğitimler verilerek, tüm katmanlar aynı standart altında toplanacak. Böylece yetkin olmayan kişilerin ürün ve nihai kullanıcıya zarar vermesi de engellemiş olacak. Orsiad, programın hayata geçmesi için MEB, MYK, İŞKUR, İSMEK gibi kurumlarla görüşmeye de devam ediyor. Dernek ayrıca geçtiğimiz günlerde Çalışma Bakanlığı ve Orman Genel Müdürlüğü ile randevular gerçekleştirdi ve sektörün sorunları dile getirerek olası birlikte çalışma imkanlarını değerlendirdi.

 

Orsiad yalnızca sektörü değil, ülkemizi de güçlendirmeyi amaçlayan projeleriyle dikkat çekiyor. Bu çalışmalardan ilki ise bir hizmet ve çevrecilik projesi olan “Dua Ormanları”. Türkiye’nin 81 ilinde, 81 Dua Ormanı projesini başlatan Orsiad, halka açık olan bu çalışmasında tüm ülkeye hitap ediyor. Derneğin mevcut websitesi üzerinden gerçekleştirilebilecek fidan dikimi ile sevdiklerinize güzel ve anlamlı bir hediye verirken, ülkemizin de nefes almasına katkıda bulunabilirsiniz.