ORSİAD’dan Gönül Elçilerine Destek

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafından himaye edilen, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yürütülen ‘Gönül Elçileri Projesi Tanıtım Semineri’ 6 Mart 2013 tarihinde Karadeniz Teknik Üniversitesinde düzenlendi.

KTÜ Orman Endüstri Mühendisliği Bilim Kulübünün (OEM) ev sahipliğinde gerçekleştirilen, Trabzon Valisi Recep Kızılcık’ın eşleri Sema Kızılcık ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yetkililerinin konuşmacı olarak yer aldığı etkinlikte çok sayıda öğrenci hazır bulundu.

Ülkemizde gönüllülük faaliyetlerinin az olmasının insanların ne yapacağını, nasıl davranacağını bilmemesinden kaynaklandığının altının çizildiği “Gönül Elçileri Projesi”; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından 19 Aralık 2012 tarihinde Ankara’da Emine Erdoğan Hanımefendi himayesinde 81 ilde başlatılmıştı. 2 yıl sürecek projeyle, toplumda gönüllülük kavramına yönelik farkındalığın geliştirilmesi, toplumsal kalkınmaya katkı sağlayacak gönüllü sayısının arttırılması ve gönüllü çalışanın yaygınlaştırılması amaçlanıyor.

Ulusal zenginlik kaynağımız ormanlarımızın korunması ve bilinçli şekilde işletilmesini sosyal sorumluluğu olarak kabul eden ve bu alanda eğitim veren fakültelere desteğini sürdüren Orman Sanayi İş Adamları Gazetesi Orsiad, Gönül Elçileri etkinliğinde de Orman Endüstri Mühendisliği Bilim Kulübünü yalnız bırakmadı.

Öğrencilerin sesi olmayı hedefleyen Orsiad Gazetesi bu amaçla üniversite kantinlerinde ve bölüm binalarında ücretsiz dağıtılıyor.