PARKE PROFİL SEKTÖRE VOX ile DAMGA VURACAK

Parke Profil sektördeki atılımlarına ürün gamını zenginleştirerek devam ediyor. Parke Profil’in VOX ile başlayan yeni çalışma ortaklığı piyasayı heyecanlandırırken, firma 3 Nisan gecesi Ankara Holiday Inn otelde düzenlediği ödül töreniyle sektör çalışanlarını biraraya getirdi.

Parke Profil sektöre ilk adım attığında yalnızca standart ekonomik süpürgelikleri satışa sunarken bugün zengin ürün çeşitleriyle sektöre başarıyla hizmet etmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Ankara Çukurambar’daki Holiday Inn’de özel bir gece düzenleyen Parke Profil gecede VOX ürünlerini tanıtmanın yanı sıra, sektör emekçilerinin başarılarını altın dağıtarak ödüllendirdi.
Şirket ortakları Ethem İnaltekin ve Emrah Soykavak Parke Profil’in bugün geldiği noktadan duydukları memnuniyeti dile getirdiler ve sektöre teşekkür ettiler. Özellikle son iki yıldır ürün gamlarına ekledikleri, lake boyalı MDF süpürgelikler, tasarım süpürgelik profilleri, high-gloss parlak PVC süpürgelikler, ahşap dokulı PVC askı aparatlı süpürgelikler gibi çok farklı çeşit ve boyutlarda zengin ürün çeşitlerine, Avrupa’nın bilinen markası VOX ürünlerini de katarak, tüketici ve ustaların ihtiyaçlarına cevap vermeye devam ediyorlar.

Emrah Soykavak bu yeni atılımlarını şöyle anlattı: “Ustalarımızdan gelen ve bayilerimizden gelen talep üzerine bir araştırmaya kalkıştık ve neticesinde, soyulmayan, sudan etkilenmeyen, solmayan, ton farkı olmayan, kablolar için yeterince alan bırakan, taşıması kolay hafif ürünleriyle Avrupa’da lider bir firma olan VOX profille iletişime geçtik. VOX firmasıyla yaptığımız süpürgelik anlaşmasıyla, sudan etkilenmeyen PVC süpürgelikleri ürün gamımıza eklemenin yanı sıra PVC duvar panellerini de satışa sunmanın müjdesini veriyoruz. Duvar panelleri dijital teknolojiyle ve çok kaliteli bir baskıyla uygulanan bir yöntem ve PVC duvar paneli olarak biliniyor. Yaklaşık 60-65 farklı ürün çeşidiyle sistemimize dahil olacak. Biz bunu biraz da parke sektöründeki kar marjlarının düşüklüğünden dolayı müşterilerimize kazançlı nasıl bir ürün sunabiliriz diye araştırırken bulduk. Laminat parke sektörüne de bu ürünü sokmak istiyoruz. Zemin için daireye girildiği zaman duvar için de teklif verilebilir hale gelecek.”

Ethem İnaltekin ise PVC ürünlerin sektörde gelişmesinin MDF’ye oranla daha yavaş olduğuna dikkat çekerek bunun biraz zaman alacağına dikkat çekti ve ekledi: “MDF süpürgelikte yaşanan en büyük problem zamanla ürünün deforme olması. Yaklaşık 2-3 yıl içinde MDF süpürgeliklerde çeşitli sorunlar yaşanabiliyor. Kenar kağıtlarının kabarması ya da sudan etkilenmesiyle birlikte bir çok sorunlar oluşabiliyor. Biz uzun yıllar kullanılabilecek tüketicinin ve ustaların ihtiyacını karşılayan bir ürünle pazarda olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.”