Parkelam bayileri Abant’ta moral depoladı

Parkelam bayi toplantısı
Parkelam bayi toplantısı

Türkiye’de ilk MDF, MDFLAM ve Laminat Parke ürünlerinin üretimini gerçekleştiren Çamsan, 15-17 Mart tarihleri arasında Bolu Abant Palace Hotel’de bayileriyle bir araya geldi.

Türkiye’nin dört bir yanından 250’nin üzerinde bayinin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda, firmanın 2014 hedefleri ve Parkelam’ın yeni ürünleri tanıtıldı.

Abant’ın eşsiz doğal manzarası eşliğinde eğlenceli anların yaşandığı toplantı öncesi, Çamsan’ın Sakarya Hendek’te bulunan fabrikasına bir ziyaret düzenlendi. Çamsan Entegre’nin, 60.000 m²si kapalı olmak üzere 200.000 m² alan üzerine kurulu fabrikasını gezen bayiler, üretim süreçleri hakkında ilk ağızdan bilgi alma fırsatı buldular.

Finansal büyüklük açısından Türkiye’nin ilk 300 şirketi arasındaki yerini uzun yıllardır koruyan Çamsan Entegre fabrikasında gösterilen Parkelam’ın yeni ürünleri, Abant’taki toplantıda geniş bilgilendirmeler ışığında bayilere sunuldu.

Çamsan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Bodur, Çamsan Entegre Genel Müdürü İbrahim Özcan ve Genel Müdür Yardımcısı Erdoğan Erkan’ın da aralarında bulunduğu Çamsan Entegre’nin tüm idari ve teknik yönetiminin katıldığı toplantıda; Çamsan ürünlerinin ham madde aşamasından, tüketiciye sunulma noktasına kadar tüm evreleri sunumlar eşliğinde paylaşıldı.

Çamsan Entegre Genel Müdürü İbrahim Özcan geçtiğimiz yılı değerlendirirken, 2013 yılının daha başarılı geçeceğine inandıklarını, bayilerden bu konuda destek istediklerini belirterek, yeni ürünleri Platinum serisine dikkat çekti. Özcan yaptığı konuşmada bu sezon bekledikleri satış hedeflerinin %20’sini Platinum serisinin oluşturacağını sözlerine ekledi.

Çesitli kalite ve ebatlarda çıplak MDF levhanın yanı sıra, Melamin Kaplı Levha ve Laminat Parke üretim üniteleriyle entegre bir tesis konumundaki Çamsan’ın; ISO 9001–2008 (Kalite Yönetim Sistemi), ISO 14001–2004 (Çevre Yönetim Sistemi) ve OHSAS 18001–2007 (İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi) gibi kalite belgeleri bulunuyor.

Çamsan Entegre tarafından piyasaya sunulan, Türkiye’de üretilen ilk laminat parke olma unvanına sahip “PARKELAM”, bu yıl Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından da ödüle layık görüldü. Kalite anlayışı ve standartlarındaki başarılı çalışmaları sebebiyle ödüllendirilen PARKELAM; “2013 TSE KALİTE ÖDÜLÜ″nü Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün’ün de katılımıyla gerçekleşen törenle aldı.

15 Mart günü fabrika gezisiyle başlayan,  Çamsan ailesi ve bayiler arasında var olan iletişimi güçlendiren Parkelam bayi toplantısı, 16 Mart gecesi Abant manzarası eşliğinde yenen gala yemeğinin ardından son buldu.