PELİ PARKE Uluslararası İç Mimarlık Konferansı’nın Destekçisi Oldu

 

Sektörün öncülerinden Peli Parke, bu yıl üçüncüsü gerçekleşen Uluslararası İç Mimarlık Konferansı’nın sponsorlarından biri olarak, Mimar Sinan Üniversitesi’ndeki organizasyonun dikkat çeken isimlerinden biri oldu.

 

İlkine Fransa’nın, ikincisine İspanya’nın ev sahipliği yaptığı Uluslararası İç Mimarlık Konferansları’nın üçüncüsü Türkiye’de, İstanbul’daki Mimar Sinan Üniversitesi’nde başladı. Küresel çaptaki bu organizasyon, ülkemizde faaliyet gösteren tüm mesleki paydaşların kendilerini sınırların ötesine taşıyarak tanıtma ve dünyayla tanışma fırsatı sağlaması sbebeiyle büyük önem taşımaktadır.

 

  1. Uluslararası İç Mimarlık Konferansı’na İç Mimarlar, Mimarlar, Endüstriyel Ürün Tasarımcıları, Mühendislerin yanı sıra, bu kapsamda bilgi üretip paylaşan tüm akademisyenler ve öğrenciler ziyaretçi olarak katılıyorlar. 27 Kasım Cuma günü başlayan organizasyon, 28 Kasım Cumartesi günü devam edecek konferans programında Michiel Ubink, Rob Ladgendijk, Maurizio Favetta, Seyhan Özdemir, Sefer Çağlar, Erdem Akan, Sezgin Aksu, Erdem Şeker gibi tasarım, mimarlık ve mühendislik dünyasının önemli isimlerinin yanı sıra, sektörümüzün uzmanlarından Peli Parke Ürün Geliştirme ve Pazarlama Müdürü Mehmet Karahasanoğlu yer alıyor.

 

Sanat ve bilimi aynı potada eriten “İç Mimarlık” mesleğinin uluslararası çapta ses getiren bu en önemli etkinliği ülkemizin sanat ve tasarım eğitimi veren ilk ve en köklü kurumu olan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinde düzenlenirken, konferanslar da Sedad Hakkı Eldem Oditoryumu’nda gerçekleşiyor.

İÇMİMARLIK KONFERANSI PROGRAMI 1

IMG_2270

 

IMG_2259

FullSizeRender

FullSizeRender_3

FullSizeRender_2

FullSizeRender_1

FullSizeRender_1 copy

FullSizeRender copy

ana2-5e50d6455d