Peli Parke’den Eğitime Desteğe Devam

Orman endüstrisi, kâğıt, gıda ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren Turanlar Grup şirketlerinden Peli Parke’nin sosyal sorumluluk bilinciyle hayata geçirdiği proje ile daha önce Samsun ve Mersin’ de yapılan “Okullarda Yüzey Kaplama Yenilemesi” bu defa Erzurum ‘da gerçekleştirildi.

Proje kapsamında Erzurum İli, Yakutiye’ deki Mareşal Fevzi Çakmak İlkokulu’ nun tüm yüzey kaplamaları yenilendi.

1472196479_IMG_1012

Mareşal Fevzi Çakmak İlkokulu’ nun; sınıfları, idari ve arşiv odasının tüm yüzey kaplamalarının yenilendiği proje kapsamında çocuklara sağlıklı ve çağdaş bir eğitim mekanı sağlamayı amaçlayan Peli Parke, eğitime verdiği desteği sürdürecek.

 

Turanlar Grup Hakkında:

1953 yılında Hasan, Fuat ve Nihat Turan kardeşler tarafından kurulan; orman endüstrisi, kâğıt, gıda ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren bir şirketler grubudur. Üretim faaliyetlerini, Vezir Köprü Orman Ürünleri ve Kâğıt Sanayi A.Ş., Pelit Arslan Kontrplak Fabrikası A.Ş. ve Pelit İnşaat Kalıp Sist. San. ve Tic. AŞ.’de gerçekleştirmektedir. Vezirköprü Fabrikası grubun üretim konusunda lokomotifi konumundadır. 1996 yılında yapılan özelleştirmeyle alınan fabrika, 100 milyon Euro’yu aşan bir öz sermaye yatırımıyla Peli Parquet ve Peli Paper markalarının üretimini gerçekleştirmektedir.