PELİ PARQUET, HANNOVER’DE EN YENİ TASARIMLARINI TANITACAK

Her yıl Almanya’nın Hannover şehrinde düzenlenen ve sektörün dünyadaki en önemli fuarı olan “Domotex Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı” 12-15 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek. Her yıl fuara düzenli olarak katılan Peli Parquet, en yeni teknolojilerin ve trendlerin sergilendiği fuarda ürünlerini nihai tüketici ile buluşturacak

Dünyanın en büyük Halı ve Yer Döşemeleri olarak bilinen Domotex Fuarı Almanya’nın Hanover Kenti’nde 12-15 Ocak 2018 tarihleri arasında düzenlenecek. Türkiye’nin köklü firmalarından Turanlar Group markası olan Peli Parquet tüm koleksiyonlarıyla fuarda yerini alacak.

Sektörün en son trendleri ve yenilikleri ile profesyonellerin buluşma noktası olan “Domotex Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı”na her yıl düzenli olarak katılan ve Türkiye’yi temsil eden markalardan Peli Parquet tüm koleksiyonlarını bu fuarda nihai tüketiciyle buluşturacak.

Fuara iştiraklerinin markaları adına önemli olduğunu belirten Peli Parquet Marka Yöneticisi Meltem Öztaş ‘’Yüzde yüz yerli marka olan Vezirköprü Orman Ürünleri’nin markası Peli Parquet, Turanlar Group’un şirketler topluluğunda yer alan grubun lokomotif markalarından biri. Vezirköprü Orman Ürünleri adıyla zemin kaplama sektöründe dünyanın en büyük fuarı olan Domotex’e her yıl düzenli olarak katılıyoruz. Markamızı dünyaya tanıtmak adına bu tür organizasyonların önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu sayede sektördeki yenilikleri ve trendleri yakından takip ediyor ve müşteri portföyümüzü genişletme, pazar payını büyütme imkanı buluyoruz’’ dedi.

Peli ürünlerini dünyanın dört bir yanına ihraç etmek için çalışmalar sürdürdüklerini dile getiren Meltem Öztaş ‘’Dünyanın dört bir yanında iyi tanınan, lokal temsilcilerle yürüttüğümüz ihracat faaliyetlerimizi bu tür organizasyonlar sayesinde daha da geliştirmeyi, markamızı ve ürünlerimizi daha fazla ülkeye ulaştırmayı hedefliyoruz’’ diye sözlerine devam etti.

Markanın yurt içindeki yapılanmasını aynı sistemle yurt dışında da uygulamak için çalışmalarda bulunduklarını da sözlerine ekleyen Meltem Öztaş ‘’Türkiye’deki bölge bayilerimiz gibi yurt dışında da çalıştığımız ülkelere bölge bayilikleri kurma çalışmaları içerisindeyiz. Hedef pazarlarımız arasında yer alan ülkelerde bu çalışmaları incelikle ve hızla yürütüyoruz. Bu yıl bu yeni satış stratejileriyle ihracatı yüzde 100 artırmayı planlıyoruz’’ diye konuştu.

Markanın fuarda öne çıkaracağı koleksiyonlar ise Vintage, Golden, Wood, Comfort ve Elegance koleksiyonları olacak. Peli Parquet’nin yeni kolleksiyonu Loft Collecion’ın dar ebatlı ve gerçek ahşap dokulu ürünü de fuarda ön planda yer alacak.

Peli Parquet fuarda 9’uncu hol A42 numaralı standa yerini alacak.