PELİ PARQUET SEKTÖRÜNDE SOSYAL MEDYA BİRİNCİSİ

 

Turanlar Grup bünyesinde bulunan Peli Parquet, Business Life Dergisi’nin yaptığı araştırmaya göre kendi sektöründe sosyal medya hesaplarında en çok takip edilen marka oldu.

 

Orman endüstrisi, kağıt, gıda, turizm şirketlerinde faaliyet gösteren Turanlar Grup bünyesindeki Peli Parquet,  sosyal medya hesaplarında çok ciddi bir artış elde etti.  Business Life Dergisi’nin araştırmasına göre kendi sektöründe en çok takip edilen marka olan ve en üst sıraya yerleşen Peli Parquet, sektördeki rakiplerini açık ara geride bıraktı.

 

Karadeniz Bölgesi’nin en büyük entegre orman ürünleri sanayi tesislerinden biri olan Vezirköprü’nün üretimi olan Peli Parquet  100 milyon dolarlık bir öz sermayenin üretimi olarak yapı sektöründeki  yerini alıyor. İletişim çalışmalarını profesyonel ekiplerle yürüten Peli Parquet sosyal medyadaki başarısını artırarak sürdürmeyi hedefliyor.

Turanlar Grup Hakkında:

1953 yılında Hasan, Fuat ve Nihat Turan kardeşler tarafından kurulan; orman endüstrisi, kâğıt, gıda ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren bir şirketler grubudur. Üretim faaliyetlerini, Vezir Köprü Orman Ürünleri ve Kâğıt Sanayi A.Ş., Pelit Arslan Kontrplak Fabrikası A.Ş. ve Pelit İnşaat Kalıp Sist. San. ve Tic. AŞ.’de gerçekleştirmektedir. Vezirköprü Fabrikası grubun üretim konusunda lokomotifi konumundadır. 1996 yılında yapılan özelleştirmeyle alınan fabrika, 100 milyon Euro’yu aşan bir öz sermaye yatırımıyla Peli Parquet ve Peli Paper markalarının üretimini gerçekleştirmektedir.

Vezir Ağaç, yani Vezirköprü Orman Ürünleri ve Kağıt Sanayi A.Ş., Karadeniz Bölgesinin en büyük entegre orman ürünleri sanayi tesislerinden biridir. Üretimi olan Tutkal, MDF, Yonga Levha, Melamin Kaplı MDF-Yonga Levha, Laminat Parke ve Kontrplak ile bir entegre bir tesistir.