Peli Parquet, yeni tasarımları ile Domotex’teydi

Almanya’nın Hanover kentinde düzenlenen dünyanın Domotex’e düzenli olarak katılan Peli Parquet bu yıl fuarda daha büyük stantta yer alarak tüm koleksiyonlarını tanıttı.

Sektörün en son trendleri ve yenilikleri ile profesyonellerin buluşma noktalarından olan 12-15 Ocak 2018 tarihleri arasında gerçekleşen “Domotex Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı”nda 9’uncu hol / A42 no’lu stantta 202 metrekarede yer alan ve Türkiye’yi temsil eden firmalardan Vezirköprü Orman Ürünleri, Vintage, Golden, Wood, Comfort ve Elegance koleksiyonlarını tanıttı. Peli Parquet’nin yeni kolleksiyonu Loft Collecion’ın dar ebatlı ve gerçek ahşap dokulu ürünü de fuarda ön planda yer aldı.

Bu tür fuarlara katılmanın önemli olduğunun altını çizen Marka Yöneticisi Meltem Öztaş, “Ülkemizi, markalarımızı Avrupa ülkelerine ve dünyaya tanıtmak adına bu tür platformlarda yer almaktan mutluluk duyuyoruz. Türkiye’yi temsil eden ve tamamen yerli bir markayız. Fuara katılarak sektördeki yenilikleri ve trendleri görme imkanı buluyoruz” dedi. Vezirköprü Orman Ürünleri’nde MDF, sunta, kontrplak, parke ürettiklerini söyleyen Öztaş, sözlerine şöyle devam etti:

“Türkiye’de bölgesindeki ormanları kullanarak HDF üreten bir tesisi olarak kalitesini hep aynı seviyede tutan ender tesislerden biriyiz. Grubumuz 1953’ten beri varlık gösteren köklü bir marka. Laminat parke üretiminde Türkiye son yıllarda Avrupa ile eşdeğer kalitede üretim yapan bir ülke konumunda olduğunu söylemek isterim. Kısa sürede ülkemiz bu sektörde çok yol kat etti. 10 yıl önce Türkiye’de laminat parke kullanılıyordu ama bunun yüzde 50’si ithaldi. Bugün geldiğimiz noktada üretimimizle, ürün kalitemizle artık bizler yurtdışına ihracat yapıyoruz. İhracat oranımız her yıl artıyor. Parke üretimimiz yılda 25 milyon metrekare. Şu anda üretilen parkenin yüzde 20’sini ihraç etmekteyiz. 2017 yılında yüzde 26 büyüme gösterdik. Bu oran da her yıl artıyor. Peli Parquet dünyanın dört bir yanına ihracat gerçekleştirmektedir.”