Peli Parquet

Turanlar Group, 1953 yılında Hasan, Fuat ve Nihat kardeşler tarafından kurulmuş bir aile şirketidir.

Üretim faaliyetlerini Vezir Köprü Orman Ürünleri ve Kâğıt Sanayi A.Ş., Pelit Arslan Kontrplak Fabrikası A.Ş. ve Pelit İnşaat Kalıp Sist. San. ve Tic. AŞ. ‘de gerçekleştiren şirketler Grubumuz yarım asrı aşkın süredir orman ürünleri endüstrisi, deniz nakliyat, müteahhitlik, turizm, gıda ve kağıt sektörü gibi bir çok alanda faaliyetlerini sürdürmektedir

Peli Parquet Turanlar Şirketler Grubu bünyesinde yer almaktadır.

Hymen, zımpara, homag, paketleme, depolama iş süreçleri kapsamında, parke üretimi olarak 200 kişiyi istihdam eden ve grup olarak ise 450 kişinin çalıştığı Turanlar Group, pelit ağacından gelen “Peli” ifadesini markalarının önüne almasıyla tanınıyor.

Peli Parquet markasıyla sektörde var olan Turanlar Group, ithal ürünler de dâhil edildiğinde %20’lik bir pazar payına sahip olan markanın, yıllık 120 milyon m2 civarı toplam sektör üretiminin %20’ini gerçekleştirmektedir.

Firmamız üretiminin %15’ini Yunanistan, Mısır, İran, Irak, Azerbaycan, Gürcistan ve Türkmenistan ihraç etmektedir.

Grup üretim faaliyetlerini, Vezir Köprü Orman Ürünleri ve Kâğıt Sanayi A.Ş., Pelit Arslan Kontrplak Fabrikası A.Ş. ve Pelit Kalıp Sistemleri şirketleri üzerinden yürütmektedir.

Pelit Arslan, kontrplak, laminat ve özellikle otobüs, tren ve yat dekorasyonunda kullanılması zorunlu olan yanmaz B1 sınıfı compact laminat ve kontrplak üretimini gerçekleştirirken; Vezir Köprü fabrikası ise, şirketler grubunun vitrini sayılan Peli Parquet ve mobilya sektörüne sunta, suntalam ve MDF üretimini gerçekleştirmektedir.

(Gerçek bir doğa dostu olan firma MDF ve HDF için hiç değerli ağaç kesmemektedir)

Kalite Anlayışımız

Peli Parquet Türkiye’de ilklere imza atan cesur, yenilikçi, girişimci anlayışıyla bu sektörün prestijli lider firmaları arasında tartışmasız önemli bir yer edinmiştir.

Kendini sürekli yenileyen, farklı ürünler sunma prensibiyle hareket eden firmamız Dünya’da ki değişim ve gelişiminin en yakın takipçilerindendir.

Bu misyonun ürünü olan hizmetlerimiz ve kalite belgelerimiz ile gerek Türkiye, gerekse uluslararası pazarda saygın bir isme sahiptir.

Amacımız en kaliteli, doğru hizmeti vermek ve sektörün seçkin, güvenilir yüzü olmaktır.

Vizyonumuz

Yaşadığımız her alanı parke ile tanıştırmak istiyoruz.

Hedefimiz, teknolojik her imkanı daha iyi bir üretim için değerlendiren, yeniliklere açık, konforlu, şık, kullanışlı bu doğal malzemeyi hayatımızla bağ kuran tüm mekanlara taşımak, her zevke hitap eden bir ürün yaratmak, yüksek kalite standartlarına uygun modelleri ekonomik seçeneklerle Sizlere sunmaktır.

Şu anda Türkiye’nin en geniş ürün çeşitliliğine sahip parke markası olarak Bizim en önemli stratejimiz Sizsiniz… Müşterilerimizin ihtiyacı olacak her türlü ürünün portföyümüzde yer alması” önceliğimizdir.

  • ADRES: Halkalı Cad. No: 170 34306 Sefaköy-Küçükçekmece-İstanbul
  •  TEL: +90 (212) 698-89-92
  •  FAX: +90 (212) 698-89-95
  • http://www.peliparke.com