Peli’den Türkiye’de Bir İlk: “Peli Naturel Lamine”

Yarım asrı aşkın bir zamandır orman endüstrisi, kâğıt, gıda ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren, nitelikli filtre kâğıt üretiminde dünyanın 3 firmasından birisi olan Turanlar Şirketler Grubu, Samsun Vezirköprü’ de yer alan entegre tesisinde ürettiği Peli Parke markasıyla pazarları fethetmeye devam ederken, Türkiye’nin ilk HDF lamine parkesini üretmenin de gururunu yaşıyor.

 

Peli Parquet Türkiye’nin ilk ve tek lamine-masife alternatif ürünü “Peli Naturel Lamine”nin gelişmiş modelini üreterek yoluna devam ediyor. Peli Parquet ailesinin 2015 yılı içinde piyasaya sunacağı yeni ürün, “Peli Naturel Lamine” serisinin bir üst modeli… Peli Naturel Lamine serisi, ömrünü tüketmiş ağaçların en değerli ve en geniş yüzünü, doğal ağaç kırpıntılarının preslenmesi sonucu elde edilen HDF plakanın üzerine kaplayarak; laminat, lamine-masif arası ürün gamı boşluğunu dolduruyor. Yeni Naturel Lamine parke koleksiyonunun ise, 14 mm 3  katmanlı versiyonundan çok daha gelişmiş olduğu vurgulanıyor.

 

Doğallığı seven, aynı zamanda ekonomik ve doğa dostu çözümler arayan kullanıcıların tercihi olamaya aday ‘Peli Naturel Lamine’ serisinin farklı doku ve renk seçenekleri bulunuyor. Ürün, sistire gerektirmemesiyle rakiplerinden ayrılıyor. Özellikle topuk izi, zemine düşen nesneler sonucu oluşan ezilmeler gibi sorunlar, ancak sistire işlemiyle giderilebiliyor. Peli Naturel Lamine’de kullanılan alüminyum oksit katkısı sayesinde, darbelere karşı 3-5 kat dayanıklılık ve uzun kullanım ömrü sağlandığı ifade ediliyor.

SMG_3228

Peli Parke Turanlar Grup :Mehmet  Karahasanoğlu, yeni ürünler ilgili şunları söyledi: “Yeni ürün, yoğun ayak trafiğine karşı alüminyum oksit ile güçlendirilmiş daha sert  bir cila tabakası ile karşımıza çıkıyor. Bunun yanı sıra, orta katmandaki yüksek yoğunluklu HDF tabaka sayesinde diğer lamine parkelerde gördüğümüz ondülasyon hareketlenme olasılığı yeni üründe sıfıra indirilmiştir. Ayrıca, 15.0 cm plank genişliği micro derz görünümü ile değer lamine parkelerin yarı fiyatı kadar daha ekonomik olma gibi önemli bir avantaja sahip. Bu koleksiyonumuzun özellikle modern projelerde çok tercih edileceğine inanıyoruz.”

 

 

Naturel_Hareli_Mese

Naturel_USA_Ceviz