Pencere, Cam ve Kapı Fuarları Başarıya Doymuyor

İstanbul Pencere-Cam-Kapı 2013 Fuarları
İstanbul Pencere-Cam-Kapı 2013 Fuarları

“Fuarlar Büyüklüklerine Yakışır Bir Ziyaretçi İlgisi Görerek Çıtayı Daha Da Yükseğe Taşıdı”

Tüyap tarafından Plastik Pencere Üreticileri Kalite Birliği (PÜKAB) ve Pencere ve Kapı Sektörü Derneği (PÜKAD) işbirliği ile eş zamanlı düzenlenen İstanbul Pencere 2013, İstanbul Cam 2013 ve İstanbul Kapı 2013 Fuarları 13 – 16 Mart tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

10 salonda 80.000 m² sergi alanında, 22 ülkeden 595 firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla gerçekleşen fuarlar, özellikle uluslararası profesyonel ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. Geçtiğimiz yıla göre yurtdışından gelen ziyaretçi sayısında %22 artış yakalayan fuarlar 4 gün boyunca 90 ülkeden 5.823’ü yabancı toplam 52.536 profesyoneli ağırladı. Fuarlar uluslararası başarılarının yanı sıra 81 ilimizden sektör profesyonelleri için çok önemli bir ticari çekim merkezi oldular.

Yurtdışı Pazarlara Erişim Sağlayan Uluslararası Ticaret Platformu

Tüyap ve Ekonomi Bakanlığı organizasyonları ile sektörlerin önemli hedef yurtdışı pazarları dikkate alınarak toplam 30 ülkeden (Almanya, Arnavutluk, Azerbaycan, Belarus, Bosna Hersek, Bulgaristan, BAE, Cezayir, Fas, Filistin, Gürcistan, İran, Karadağ, Kazakistan, Kosova, Libya, Lübnan, Makedonya, Mısır, Moldova, Polonya, Rusya, Sırbistan, Suriye, Suudi Arabistan, Tacikistan, Tunus, Ukrayna, Ürdün ve Yunanistan) gerçekleştirilen yurtdışı alım heyetleri fuarda önemli ticari işbirliklerine imza attı. Yurtdışı heyetlerin yanı sıra ülkemizin farklı bölgelerden gelen toplam 37 yurtiçi alım heyeti fuarlarda Tüyap davetlisi olarak ağırlandı ve katılımcı firmalarla buluşma imkanı yakaladı.
Fuarlar Süresince Gerçekleşen Seminerler ve Etkinlikler Katılımcı ve Ziyaretçilerden Yoğun İlgi Gördü.
Pencere Enerji Sınıfı Derecelendirme Kurulu (PSDK), Pencere ve Kapı Sektörü Derneği (PÜKAD) tarafından enerji tasarrufu konusunda tüketicilerin bilinçlendirilmesini hedefleyen “Pencerelerde Enerji Tasarrufu’’ Konferansı, 13 Mart 2013 tarihinde Karadeniz Salonu’nda gerçekleştirildi. Ayrıca 14 Mart 2013 tarihinde Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından düzenlenen “Kapı, Pencere, Cam Ekipmanları CE İşaretlendirmesi” konferansı sektör ile akademik çevreleri bir araya getirdi.

Önümüzdeki yıl 12-15 Mart 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek fuarlar hakkında detaylı bilgi için www.istanbulpencerefuari.com www.camfuaristanbul.com ve www.kapifuaristanbul.com adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul Pencere, Cam ve Kapı 2013 Fuarlarına ait ziyaretçi raporları için; TÜYAP RAPOR