PENCERE, CAM VE KAPI ENDÜSTRİLERİNİN AVRASYA’DAKİ BİR NUMARALI TİCARET PLATFORMU İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

İSTANBUL PENCERE, CAM VE KAPI 2014 Fuarları, 12-15 Mart 2014 tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde pencere, cam ve kapı ürünleri endüstrilerini bir araya getiriyor.

TÜYAP tarafından eşzamanlı düzenlenen İSTANBUL PENCERE 2014 15. Uluslararası Pencere, Panjur, Cephe Sistemleri ve aksesuarları, Profil, Üretim Teknolojileri ve Makineleri, Yalıtım Malzemeleri, Hammadde ve Tamamlayıcı Ürünler Fuarı, İSTANBUL CAM 2014 4.Cam Ürünleri ve Uygulamaları, Üretim-İşleme Teknolojileri ve Makineleri, Tamamlayıcı Ürün ve Kimyasalları Fuarı ile İSTANBUL KAPI 2014 6. Uluslararası Kapı, Kepenk, Kilit, Panel, Pano, Bölme Sistem ve Aksesuarları Fuarı 12-15 Mart 2014 tarihlerinde, sektörün önde gelen üreticilerini yurt içinden ve yurt dışından gelen profesyonel ziyaretçilerle buluşturan uluslararası bir ticaret platformu niteliği taşıyor.

2013 yılında 22 ülkeden 595 firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla gerçekleşen fuarımız, 91 ülkeden 52.536 profesyonel tarafından ziyaret edildi. Yoğun pazarlama faaliyetleri sonucu hedeflenen marka bilinirliliğine ulaşan fuarlarımız, 30 ülkeden düzenlenen alım heyeti organizasyonuna ev sahipliği yaptı. Özellikle son 3 yılda yabancı ziyaretçi sayısında yakaladığı büyük artış ve ziyaretçi kalitesiyle fuarımız, katılımcı firmaların büyük takdirini kazandı.

2014 yılında, yakalanan bu başarının üzerine çıkmayı hedefleyen fuarlarımız için 2014’ün pazarlama çalışmaları yurtiçi ve yurtdışında yoğun olarak sürdürülüyor. Tüyap’ın merkez ofisinin yanı sıra yurtiçindeki 11 ofisi, yurtdışındaki 7 ofisi ve 30’u aşkın ülkede faaliyet gösteren temsilcilikleri aracılığıyla hedef bölge ve ülkelerdeki sektör profesyonelleri fuar hakkında bilgilendiriliyor. Türkiye ve hedef ülkelerdeki basılı ve sanal medyada yer alan ilan ve haber çalışmaları, yurtiçi ve yurtdışı fuar katılımları ile fuarın sektöre duyurusu gerçekleştiriliyor. Fuarımızın, 2014 yılında 60.000 üzerinde yerli ve yabancı ziyaretçiye ev sahipliği yapması bekleniyor.

Hızlı bir ekonomik büyüme gösteren Kafkasya, Balkanlar, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Karadeniz Havzasının arasında kalan Türkiye; lojistik olarak üretici ve tüketici kitlelere ulaşacak en merkezi noktada bulunmaktadır. Türkiye’nin avantajlı coğrafi konumunun yanı sıra komşu ülkelerle yapılan dış ticaret ve vizesiz seyahat gibi önemli anlaşmalar sonucunda Tüyap İstanbul fuarları bu coğrafyanın uluslararası ticaret merkezi haline gelmiştir. Uluslararası niteliğiyle kapı, pencere ve cam ürünleri sektörünün her yıl Tüyap’ta buluşma noktası olan fuarlar, yeni yatırımlara yön verirken, farklı pazarlara erişim kanalları açarak,  sektörün büyüme hamlesine hız vermeye de devam edecektir.

Geçen senelerde olduğu gibi fuarlarımız bu sene de sektörün ilgisini çekecek etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Fuar sırasında düzenlenecek konferanslar ve seminerlerle ziyaretçiler sektördeki son gelişmeler ve trendler konusunda bilgi sahibi olabilecek; uluslararası sektör liderleri ile doğrudan fikir alışverişinde bulunabileceklerdir.

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece’de 12-15 Mart 2014 tarihleri arasında düzenlenecek olan bu büyük buluşma hakkında daha detaylı bilgi edinmek için www.istanbulpencerefuari.comwww.camfuaristanbul.com, www.kapifuaristanbul.com web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.