Pergo laminat gerçek yaşam dayanıklılık testini geçti

 

Ticari uygulamalar için zemin çözümlerinde lider bir marka olan PERGO, kamu alanında yaptığı Extreme laminat gerçek yaşam testini başarıyla tamamladı. İki haftalık bir süre içinde, Danimarka’daki Kopenhag Merkez İstasyonu’na döşenen laminat parke yaklaşık yarım milyonluk yoğun trafiğe maruz kaldı. Özellikle ağır ticari uygulamalar için tasarlanmış olan PERGO bu testle iddiasını kanıtlamış oldu. Ayrıca Kopenhag’ta kullanılan döşemenin bir parçası da Hannover’daki Domotex fuarında sergilenerek dikkat çekti.

Her gün 100.000’den fazla kişi geçiyor Kopenhag Merkez İstasyonu’ndan… Burası Danimarka’nın başkentinin ana seyahat merkezi. 9 Kasım 2014 gecesi, Pergo montajcıları istasyonun doğu girişini kapattılar ve iddialı bir gerçek yaşam testi için kurulum yaptılar. İstedikleri neydi peki? PERGO’nun 34-laminat ticari sınıfındaki dayanıklılığını göstermek, yüksek aşınma uygulamaları için nasıl mükemmel bir çözüm olduğunu ispatlamak!

Copenhagen_1

İki haftalık süre için Pergo ekibinin her türlü dijital kayıt eşliğindeki gözleminde, bu zemin üzerinden çizmeler, patenler, el arabaları ve bisikletler gibi binlerce yük geçti. Pergo ekibi herşeyi kaydetti. Ve sonuç ortaydı. Test tamamlandığında zemin dayanıklılığını ispatladı.

Copenhagen_3

Özellikle kamu ortamlarında kullanılan laminat parkenin son derece dayanıklı olması gerekir. İşte Pergo zeminler, kamu Extreme serisi ile yoğun trafik için en uygun olan üç dayanıklılık sınıfını sunuyorlar. TitanXTM İleri Yüzey Koruma patenti sayesinde, laminat olağanüstü aşınma, etki ve çizilmeye dirençle cevap veriyor.

Copenhagen_4

PERGO Uluslararası Portföy Yöneticisi Anders Karlsson, Pergo laminat hikayesini şöyle özetliyor; “Bizim için önemli olan, güzel ama aynı zamanda pratik ve uzun ömürlü zemin döşeme yaratmaktır. Yıllardır devam eden bir uzmanlığın getirdiği titizlikle, yoğun zemin trafiğine karşı koruma sağlayan bir çözüm sunuyoruz. Kopenhag Merkez İstasyonu, bu özellikleri gerçek hayat ortamında test edip, ortaya koymak için mükemmel bir fırsat sundu.

Copenhagen_2

Kopenhagtestininher adımı, kurulumdansökümüne, filme kaydedildi. Sonuçsa olağanüstü bir belgeydi. Yalnızca günlük trafiği değil, Pergo laminatın dayanıklılığını yeni bir bakış açısıyla gözler önüne sergiledi.

UNILIN Grubu laminat, lamine parke ve Quick-Step ile Pergo markalarıylaLivyn lüks vinil, ahşap esaslı paneller (sunta, MDF), dekoratif paneller, çatı sistemleri ve yalıtım levhaları üretmektedir. Pergo 1977 yılında laminat parkeyi icat ettiğinden beri, onu mükemmelleştirmek hiç durmadan devam etmiştir. 2012 yılında UNILIN Grubu’na katılarak güçlerini birleştiren pazar kuvvetleri, müşterilerine en kapsamlı hizmeti sunmak için çalışmaktadırlar.