POLİSAN KANSAI BOYA, YENİ ÜRÜN GRUBU ‘PROF’ESYONEL ÇÖZÜMLERİ TANITTI

Polisan Kansai Boya, yeni ürün grubu ‘PROF’esyonel Çözümler’ ile iç cephe, tezgah, teras, balkon, dış cephe gibi alanlarda etkili çözümler sunarak evlerin farklı noktalarını yenilemeyi kolaylaştırırken sağlıklı seçenekler sunuyor.

“Home Cosmetics/Evimin Kozmetiği” marka konumlandırması ile içeriden dışarıya, duvardan tavana her kategoride çevreye duyarlı, işlevsel faydalara sahip, teknoloji ve estetiği bir araya getiren ürünler sunan Polisan Kansai Boya, yeni ürün grubu ‘PROF’esyonel Çözümler’i tanıttı. Seride yer alan ürünler, eskimiş banyo ve mutfak tezgahlarını ekonomik şekilde yenileyerek; nem ve rutubet sorunlarını görüntüyü bozmadan ortadan kaldırıyor ve evlere yepyeni bir görünüm kazandırıyor.

Haziran ayı itibarıyla satışa sunulan “PROF’esyonel Çözümler”, mekanlara hem estetik görünüm katan hem de koruma sağlayan dokuz farklı üründen oluşuyor.

Polisan Kansai Boya Pazarlama & Kanal Strateji Direktörü Nur Azade Yazgan,yeni AR-GE merkezi binasına taşınan Polisan Kansai Boya’nın katma değeri yüksek, yenilikçi ürünler üzerindeki çalışmalarını sürdürdüğünü de dile getirerek şu açıklamada bulundu: “Yenilikçi, fonksiyonel ve pratik ürünler üretmek ve gülen yüz amblemimize layık bir şekilde gülümseten çözümler sunmak için çalışıyoruz. Tüketicinin sağlık ve hijyenini odağımıza alarak geliştirdiğimiz ‘PROF’esyonel Çözümler’ serisi teras, balkon, tezgah, zemin, iç cephe, dış cephe gibi birçok alanda etkili çözümler sunarak hem yıpranan noktaları yepyeni bir görümüme kavuşturuyor hem de emicilik, rutubet gibi sorunları ortadan kaldırıyor.”

9 ürün, 9 çözüm

Evlerin kullanım veya güneş, rüzgar, yağmur etkisiyle yıpranan bölümlerini yenileme imkanı sunan Polisan Kansai Boya PROF’esyonel Çözümler ürün grubunda toplam 9 ürün yer alıyor.

Emicilik sorunlarıyla vedalaşın: PROF W-TE ve PROF W-TF

PROF Serisi, PROF W-TE ve PROF W-TF ile evlerin zemin ya da duvarlarındaoluşan emicilik sorunlarına görüntüyü bozmadan mükemmel çözümler sunuyor. PROF W-TE, uygulandığı dış cepheleri emici yüzeylerde film tabakası oluşturmadan doğallığını koruyarak su geçirimsiz hale getirirken,PROF W-TF ise zemin ya da derzlere su itici özellik kazandırıyor.

Nem ve rutubet sorunlarına karşı: PROF P-MP

Binaların iç ve dış duvarlarında nem ve rutubet kaynaklı sorunların önlenmesi için özel polimerler ile güçlendirilmiş tek komponentli yalıtım boyası PROF P-MP, duvar ve tavanlardaki nem ve rutubetten kaynaklı sorunlarla vedalaşmanın kolay yolunu sunuyor.

Mutfak ve banyo tezgahlarını yenilemenin ekonomik yolu:PROF P-CP
PROF’esyonel Çözümler ürün grubu, eskimiş mutfak ve banyo tezgahlarını değiştirmeden yenilemek için ekonomik çözümler üretilmesine yardımcı oluyor.

 

Eski seramik, mermer ve granitlere yepyeni görünüm: PROF W-TG
Ürün grubu içinde yer alan PROF W-TG sıvı cam, ıslak hacim ya da teraslardaki eski parlaklığını yitirmiş seramik ya da granitlere parlaklığını kazandırırken, su yalıtım özelliği ile binaları ayrıca koruyor.

Yalıtım sorunlarına çözüm: PROF W-AE, PROF W-SF, PROF W-HP
Teras ve balkonlardaki su yalıtım sorunlarına UV dirençli, PROF W-AE, PROF W-SF, PROF W-HP ile farklı çözüm alternatifleri sunan ürün grubu, Türkiye’deki en yaygın satış kanalına sahip Polisan’ın toplam 6.000 satış noktasında tüketicilerle buluşuyor.

 

Polisan Kansai Boya Hakkında:

Ticaret hayatına 1956 yılında tekstil alanında başlayan Bitlis Ailesi, kimya, boya, liman işletmeciliği ve gayrimenkul alanındaki faaliyetlerini 2000 yılında Polisan Holding çatısı altında toplamıştır. Şirket boya alanındaki faaliyetlerine 1985 yılında başlamıştır. Dünyanın ilk 10 boya üreticisinden biri Kansai Paint ile gerçekleştirilen iş birliği ile 21.12.2016 tarihi itibarıyla şirketin yeni adı Polisan Kansai Boya Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak tescillenmiştir.Ambalaj ve renk çeşitleri hariç 250, dahil
olarak ise 4700’ü aşkın ürün çeşidi ilePolisan Kansai Boya bugün dekoratif boya pazarında tüm fiyat segmentlerine hitap eden sektörün en geniş ürün yelpazesine sahip firması konumundadır.Elegans markalı üst sınıf iç cephe boyası, kendi segmentinde pazar lideridir.2008 yılından itibaren dünyada tescillediği “Home Cosmetics” çatı iletişimi ile ürünlerini “Evimin Kozmetiği” olarak konumlandırmaktadır. Türkiye’nin ilk 7 özellikli iç, 9 özellikli dış cephe boyalarını, su bazlı yağlı boyasını, plastik yüzey sprey boyasını, su bazlı yol boyasını, ahşap koruyucu sprey verniğini ve antikarbonizasyon özellikli dış cephe boyasını geliştiren Polisan Kansai, ISO 9001, ISO 14001, ISO 10002 ve ISO 45001 belgelerine sahiptir. İnsan sağlığına önem veren, çevreci ve yenilikçi kimliğiyle sektöre yeni ürünler katan Polisan Kansai Boya, Türkiye’nin ilk LEED GOLD sertifikalı boya tesisi unvanına sahip şirketidir ve 142.000 metrekarelik arsası üzerine kurulu yeni fabrikasında üretimini sürdürmektedir.