Proco Plastik Ailesine Geçmiş Olsun

Sakarya’nın Geyve ilçesinde plastik üretimi yapan bir fabrikada yangın çıktı.

Sakarya’nın Geyve İlçesi’nde bulunan bir plastik fabrikasında yangın çıktı. Fabrika alev alev yanarken, dumandan etkilenen 2 kişi tedavi altına alındı.

Saat 16.30 sıralarında, Geyve Alifuatpaşa Mahallesi’nde bulunan Proco Plastik fabrikasının deposunda bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Hammedelerin tutuşmasıyla fabrika alevler içerisinde kaldı. Fabrikada öğle vardiyasında bulunan yaklaşık 60 işçinin tahliyesi sağlanırken, 4 işçi dumandan etkilendi.

Yangın ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi yönlendirildi. Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri ile 112 Acil ekipleri kısa sürede olay yerine ulaştı. Sağlık ekipleri dumandan etkilenen işçilere müdahalede bulunarak Geyve Devlet Hastanesi’ne kaldırdı. İtfaiye ekipleri ise alevlerin sardığı fabrikayı söndürmek için çabaladı. Gökyüzü simsiyah dumanla kaplanırken, ısı yalıtım ve ambalaj malzemelerinin yapıldığı fabrikadaki yangın kontrol altına alındı. Yangının tamamen söndürülmesi için çalışmalar devam ediyor.

Ekran Resmi 2015-12-10 10.26.18

2

1