Roma Plastik/ Çağla Öztürk

 

Çağla Hanım merhaba, firmanızı kısaca tanıtabilir misiniz?

Roma Plastik 1996 yılından beri mobilya sektöründe faaliyet gösteriyor. Mobilyalar için kenar bandı üretiyoruz. ZOW Fuar’ında da bu sene yeniliklerimizi tanıtıyoruz. İnnovation merkezi adında bir konseptimiz var. Bu sene e-ticarete geçtik. İnternet üzerinden, müşterilerimiz ürünlere ulaşarak ilgili eşleşmeleri yapıp sipariş verebiliyorlar. Diğer bir yeniliğimiz yeni bir teknoloji olan lazer kenar bandı.  Şu an Homag’la bir işbirliğimiz söz konusu. Bir diğeri de özel geliştirdiğimiz Roma Lazer Kenar Bandı. Tüm bu lazer teknolojileriyle bire bir uyumlu olarak kullanabiliyoruz. Bunun dışında iki tane yeni koleksiyonumuz var. Zamanın renkleri ve Nudoso adında.  Zamanın renkleri, düz renklerle, parlak renklerle ahşabın uyumu. Burada amaç kontrast yaratmak. Diğer koleksiyonumuz da nudolf. Bu da biraz daha doğala dönüş amaçlı. Budak desenlerle gerçek ahşap kesitini göstermeye çalışıyoruz.

ZOW 2014  beklentilerinizi karşılayabildi mi?

Fuar gayet iyi, hareketli geçiyor. Bizi bilen müşterilerimizle de burada buluşuyoruz, yeniliklerimizi tanıtıyoruz. Yeni kontaklarımız da oluyor.

2014 hedefleriniz nelerdir?

Roma Plastik her zaman piyasada ilklerin olduğu bir firma olarak tanınıyor. Hedefimiz yine sektörde liderliğimizi korumak ve sektöre yenilikler getirmek.

IMG_0019