ROMA PLASTİK ile INTERMOB 2015’te ‘ Mükemmele Odaklanın ‘

 

Kenarbandı alanında dünyada Ar-Ge’ye en ciddi yatırım yapan, yenilikçi firmaların başında gelen Roma Plastik, bu yılki Intermob fuarına “Mükemmele Odaklanın” mottosu ile katılıyor. Türkiye’deki ilk ve tek Lazer Bant (Seamless Edgebant) üreticisi olan firma fuarda, sektöre yön veren yeni ürünlerini tanıtacak.

Intermob 2015 fuarının en ilgi çekici standlarından biri olmaya hazırlanan Roma Plastik, yeni ürünleriyle de ziyaretçilerin gözdesi olmayı hedefliyor. Örneğin tasarım, teknik ve estetik anlamda mobilyalarında mükemmelliği arayanların tercihi olacak ayna görünümlü, pürüzsüz, Yeni nesil High Gloss kenarbantları ilk kez Intermob’ da görücüye çıkacak. Firma yetkilileri bu konuda şu açıklamayı yapıyorlar; “Kenarbandının son görünümü için büyük öneme sahip olan parlaklık seviyesi, doğru strüktür ile bir araya geldiğinde doğal görünümün yanı sıra doğal bir dokunma hissi de sağlamaktadır. Kapsamlı Ar-Ge çalışmalarının sonucunda geliştirilen Yeni nesil High Gloss ve Super Matt kenarbantlarını bu yıl mobilya tasarımlarında sıklıkla görüleceğini düşünüyoruz.”

Yeni bir teknoloji olan lazer kenarbandının en önemli avantajı; kenarbandı uygulamalarında tutkal kullanımı ihtiyacını ortadan kaldırması ve üretimin hem daha az maliyetli hem de daha hızlı yapılmasını sağlamak. Gelişmiş ülkelerde bu teknolojiye talep artarak devam ediyor ancak Türkiye’de ise bu ürüne talep yeni yeni oluşuyor. İşte Roma Plastik firması da bu talebin ciddi bir şekilde artacağını öngörüyor.

yeni nesil parlak

Diğer yandan, doğaya, yani “gerçek ahşap”a en yakın deneyime ulaşmak, mobilya tasarımlarında her zaman var olan bir tutku. Panel mobilya yüzey dekorunun ahşap görüntüsünde olması, kullanılan kenarbandı ile uyumu ölçüsünde başarılı olabiliyor. Roma Plastik Nudoso Koleksiyonu ile kenarbandında doğala bir adım daha yaklaşmamızı sağlayan “budak” desenini mükemmelliyetçi ve titiz tasarımcıların kullanımına sunuyor.

R_Multiplex2

İlk kez Mayıs ayında Interzum’da tasarımcıların beğenisine sunulan Multiplex kenarbantları bu kez yerli tasarımcı ve üreticilerle buluşuyor. Güçlü ve modası geçmeyen Kontraplak deseninden ilham alınarak yeniden yorumlanan Multiplex kenarbantları siyah-beyaz versiyonu ile mobilyalarda kontrast yaratmayı sevenlerin gözdesi olmayı amaçlıyor.

perfect sense matt

Roma Plastik tarafından ilk kez 2011 yılında akrilik koleksiyonuna eklenen Acrimarc kenarbantları, 70’lerde neredeyse her yerde görülen krom çılgınlığını hatırlatan nostaljik bir etki yaratıyor. Bu akımın günümüzün sade ve modern tasarım anlayışına uygun şekilde uyarlanması sonucunda ortaya çıkan siyah-beyaz Acrimarc mobilyalarda şık bir kontrast yaratıyor.

NUDOSO

Estetik kaygıların yanı sıra modern çağın teknik ihtiyaçlarına çözüm olabilecek farklı ürünlere de yer veren Roma Plastik antistatik ve iletken kenarbantlarını elektriğin risk oluşturduğu hassas elektronik çalışma ortamları için özel olarak üretiliyor. İletken ve Antistatik kenarbantları, ofis mobilyalarında veya yer döşemelerinde kullanılarak, ortamda yoğunlaşan elektriğin deşarj edilmesi/topraklanmasını sağlıyor ve elektrik yüklenmesi sonucu elektronik cihazlarda oluşabilecek zararların önlenmesine yardımcı oluyorlar.

 

LAQUERING ABS RED