ROMA PLASTİK’TEN YENİ YATIRIMLAR, YENİ BAŞARILAR

 

 

Roma Plastik, üretim kapasitesini genişletmek amacıyla mevcut üretim tesislerine ek olarak planlanan 4500 m²’lik kapalı alanın inşaatı için start verdi. Yeni yapılan kapalı alanın yanısıra, üretim hattını da genişleten Roma Plastik, bünyesine  yeni makineler ekliyor. 

Aynı çatı altında ABS, PVC, PMMA, Melamin ve Alüminyum kenarbandı üretimi yapabilen ilk ve tek tesis olma özelliğini koruyan Roma, yeni kurulacak yeni üretim hattı ile kapasitesini  ciddi şekilde arttıracak.

Sürekli iyileştirme yaklaşımı doğrultusunda tüm süreçlerinde verimliliği ve kaliteyi benimseyen Roma, yeni yatırımlarıyla müşterilerinin  ihtiyaçlarına ve taleplerine yüksek standartlarda daha hızlı ve  esnek bir şekilde cevap vermeyi hedefliyor.

2014-06-02 13.35.47

Roma Plastik , Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan ve plastik sektöründen 34 ihracatçı firmanın girdiği listedeki sıralamada, 27. sırada yer aldı. Geçtiğimiz günlerde, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)  2013 yılında en fazla ihracat yapan 1000 firmayı açıkladı.

tim_yeni_logo

Roma Plastik, 2013 yılı ihracatını bir önceki yıla göre %12 arttırarak, 53,5 milyon $ ile Türkiye genel sıralamasında 360. sıradan 335. sıraya yükseldi.

logo tim

Türkiye’nin en fazla ihracat yapan mamul ve hammadde üreticisi 34 plastik firma, aynı zamanda Türkiye plastik mamul ve hammadde ihracatının yüzde 51’ini gerçekleştiriyor.

 

 IMG_2494