Sade ve zamansız tasarımların sahibi Russell Pinch’in fark yaratan ürünleri Crate and Barrel’da

Crate and Barrel için uzun yıllardır tasarım yapan 50’yi aşkın yetenekli sanatçı ve tasarımcının birbirinden özel ve işlevsel ürünleri, stil ve dekorasyon tutkunlarını çağırıyor. Tasarımla iç içe yolculuğumuza, klasik tasarımlardan ilham alan Russell Pinch ve Crate and Barrel için tasarladığı ürünler ile devam ediyoruz.

1472020863_OllieSofaFinolaThrowJL15

Londralı tasarımcı Russell Pinch, eserlerine “titiz bir sadelik ve heykel hassasiyeti” getirmekle tanınıyor. Pinch; güçlü şekiller, uzman zanaatkarlık ve materyallerin birlikteliğine tutkuyla yaklaşıyor ve “düşünceli, rahat ve aynı zamanda net” bir eser yaratmaya çabalıyor. 2013 İngiliz Tasarım Ödülleri’nde “En İyi İngiliz Markası Ödülü”ne layık görülen Pinch, eşi Oona ile birlikte mobilya tasarım stüdyosunda çalışmalarına devam ediyor.

1472020846_DevonFloorMirrorSHS16

Pinch’in sade ancak fark yaratan mobilyaları, zamansız ve orijinal görünümleriyle dikkat çekiyor. Russell Pinch tarafından Crate and Barrel’a özel olarak tasarlanmış üç katlamalı Devon Yer Aynası, kendinizi tüm açılardan görme imkanı sunuyor. Yuvarlatılmış aynalara sahip Devon yer aynasının etrafı ise bronz renkte ahşap ve demir ile çerçeveleniyor. Klasik Arap tasarım unsurlarını taşıyan Penarth Ceviz Duvar Aynası, oval şekli ve açık kahverengi ceviz kaplama meşe çerçevesi ile yatay ya da dikey olarak yaşam alanlarında göz dolduruyor.

1472020844_FremontDiningCollectnMR15

Russell Pinch’in klasik çiftlik evi tarzında tasarladığı Fremont Açılabilir Yemek Masası ve Büfe, eskimeyen parçalar arasında yer alıyor. Koyu kahverengi maun masa ve büfeyi, zamansız tasarımları sayesinde yıllarca kullanmak mümkün… Crate and Barrel için özel tasarlanan Ollie Kanepe, sadeliği ve rahatlığı bir arada sunarken kırmızı ve gri renk kumaş alternatifleriyle de tüm dikkatleri üzerine çekiyor.

1472020834_penarth_walnut_oval_wall_mirror

Russell Pinch tarafından Crate and Barrel’a özel tasarlanan ürünler, tüm stil tutkunlarını Zorlu Center, Akasya, İstinyePark, Ankara Next Level mağazalarına ve www.crateandbarrel.com.tr adresine bekliyor.

 

Crate and Barrel Hakkında:

Kurulduğu 1962 yılından beri Avrupa ve Amerika’da atölye ve üreticilerden oluşan geniş bir tedarikçi ağına sahip olan Crate and Barrel, modern ev tasarım ürünlerini; özenli ve özgün bir şekilde sunarak müşterilerine ilham veren dünya çapında bir markadır. 52 yıllık global tecrübesiyle Crate and Barrel, dekorasyon ve ev aksesuarı sektörünün öncü markası olarak, müşterilerine benzersiz müşteri deneyimi sunmaktadır.