SAMET’in Avrupa atağı devam ediyor…

Samet Almanya
Samet Almanya

SAMET, italya’nın ardından Avrupa’daki ikinci Showroom’unu Almanya’da açtı.

Türkiye’nin lider mobilya aksesuar markası SAMET; İtalya’nın ardından Avrupa’daki ikinci showroom’unu Almanya’da hizmete soktu. Dünyada sektörün 5 büyük oyuncusundan biri olan SAMET, Türk tasarım ve kalite anlayışını Bad Oeynhausen kentinde hizmete soktuğu, 300 m2lik showroom ile Almanya’ya taşıdı.

Çekmece, menteşe, sürme kapak, mobilya aydınlatma, mobilya bağlantı ve kalkar kapak sistemlerini ürünleriyle dikkat çeken SAMET, Almanya Showroom’unda, ürün gamındaki yenilikçi ürünlerle Alman mobilya üreticilerini buluşturacak. 

4 Ayda 2 Avrupa Merkezi

Almanya, Avusturya orijinli markaların en önemli alternatifi olarak bu pazarlara girmeyi hedefleyen SAMET, Avrupa açılımına  Aralık 2012’de tasarımın merkezi olarak kabul edilen İtalya’dan başlamıştı. Dört aylık dönemde 2. Avrupa merkezinde showroom’unu hizmete sokan SAMET’in Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ufuk Kızıltan Almanya’nın, mobilya aksesuarında ağırlıklı olarak ihracat yapan 850 Milyon Euro hacminde büyük bir pazar olduğunun altını çizdi.

SAMET-ALMANYA2

Kızıltan şunları söyledi; “Almanya mobilya aksesuar pazarı, Türkiye pazarından neredeyse 4 kat daha büyük, mobilya aksesuarında küresel olarak 4 numaralı üretici ülke. İhracatta ise 2. sırada yer alıyor. Global pazarda kartlar yeniden dağılırken; SAMET olarak Avrupa açılımına İtalya’nın ardından yaptığımız Almanya hamlemizle ülkemiz adına çok başarılı işlere imza atacağımıza inanıyoruz”.