SAMET’te Üst Düzey Atama

“Mobilyaya hayat verir” mottosuyla geliştirdiği yenilikçi ürünlerini kullanıcılara sunan Türkiye’nin lider mobilya aksesuar markası SAMET’in genişleyen yapısında Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığına Pınar Uçkan atandı.

İstanbul Teknik Üniversitesi, Kimya Mühendisliği mezunu olan ve Koç Üniversitesinde MBA Programını tamamlayan Pınar Uçkan, 1999-2001 yılları arasında Migros Türk A.Ş’de Mağaza Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. Eczacıbaşı Beiersdorf Kozmetik Ürünler A.Ş.’de Ürün Grup Yöneticisi olarak 7 yıl hizmet veren, 2008-2011 yılları arasında ise Ayaydın-Miroglio Giyim A.Ş.’de Pazarlama Koordinatörü olarak çalışan Uçkan, son 3 yıldır Multi Development Türkiye’de Pazarlama Direktörü olarak görev yapmaktaydı.
11 Şubat 2013 itibariyle SAMET Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak görev alacak Uçkan, SAMET’in yurt içi ve yurt dışı pazarlama operasyonlarından sorumlu olacak.

1973 yılında İstanbul’da kurulan mobilya ve aksesuar markası SAMET A.Ş, Çağın ihtiyaçlarına uygun teknolojik donanımla hayata geçirdiği 2.400’ü aşkın ürün çeşidi ve 39 yıllık deneyimiyle mobilya aksesuar piyasasında öncülüğünü koruyor.

32.000’i kapalı olmak üzere 55.000 m²’lik bir alanda son teknolojiyle donatılmış modern ve yüksek kapasiteli üretim tesislerinde 1.142 çalışana sahip SAMET A.Ş’nin AR-GE bölümünde 129 çalışan bulunuyor. İç pazarda 500’ü aşkın aktif bayi, ABD, Rusya, Almanya, İngiltere, İtalya, İspanya, Ukrayna, Azerbaycan, Gürcistan, İran, Polonya, Romanya, Bulgaristan, Kazakistan, Slovenya ve Çin ağırlıklı olmak üzere beş kıtada toplam 90 ülkeye gerçekleştirdiği ihracatıyla SAMET A.Ş. Türkiye’de ve dünyada mobilya aksesuarları sektörünün önde gelen markası konumunda.