SAMET, İnovasyon Dünyası ile IF DESIGN’dan üçüncü kez ödülle döndü!

 

Türkiye’nin lider mobilya aksesuar markası SAMET, tasarım dünyasının en prestijli yarışmalarından biri olan IF Design’da bu yıl üçüncü kez ödüllendirildi. SAMET’in Smart Flow ve Alpha Box çekmece sistemleri ile D-Lite Lift kalkar kapak sistemi, IF Design 2016’da “Ev Mobilyaları” kategorisinde ödüle layık bulundu.

 İnovasyon odaklı ürünleriyle sektörünün lideri olan SAMET, dünyanın önde gelen tasarım yarışması IF Design’dan ödülle döndü. SAMET’e ödül getiren ürünler; ince ve şık yanak tasarımıyla dikkat çeken Smart Flow, fonksiyonelliğinin yanı sıra üstün ray teknolojisiyle öne çıkan Alpha Box ve menteşe kullanılmayan zarif kalkar kapak sistemi D-Lite Lift oldu.

1456154081_Alphabox

1953 yılından beri düzenlenen ve bu yıl ‘Ürün Tasarımı’, ‘Ambalaj’, ‘İletişim’, “Mimari”, ‘İç Mimari’, ‘Profesyonel Konsept’ ve “Hizmet Tasarımı” dallarında 7 ana kategoride verilen IF DESIGN Ödülleri’nde 53 ülkeden binlerce tasarım yarıştı. Uluslararası üreticiler, ürün geliştiriciler ve tasarımcıların katıldığı IF DESIGN’da ‘Ürün Tasarımı’ kategorisinde yarışan tasarımlar; uluslararası uzmanlardan kurulu 58 kişilik jüri tarafından kalite, tasarım, materyal tercihi, inovasyon düzeyi, çevre etkisi, işlevsellik, ergonomi, kullanım amacının görselliği, güvenlik, marka değeri ve evrensel tasarım kriterlerine göre değerlendirildi.

IF DESIGN 2016’da, İnovasyon Dünyası’ndaki üç ürünüyle ‘’Ev Mobilyaları” kategorisinde ödüle layık bulunan SAMET, 2014’te ‘ELA Elastik Menteşe Kapağı’, 2015’te ise ‘MonoLift & DuoLift Tekli ve İkili Kalkar Kapak Sistemleri’ ile IF Design ödülünün sahibi olmuştu. 

1456154076_D_Lite

SAMET Hakkında

Türkiye’nin lider mobilya aksesuar markası SAMET A.Ş., 1973 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Çağın ihtiyaçlarına uygun teknolojik donanımla hayata geçirdiği 2400’ü aşkın ürün çeşidi ve 41 yıllık deneyimi ile mobilya aksesuar piyasasında öncülüğünü korumaktadır.

SAMET A.Ş., 32.000 m2’si kapalı olmak üzere toplam 80.500 m²’lik bir alanda en son teknolojiyle donatılmış modern ve yüksek kapasiteli üretim tesislerinde 1.300 çalışana sahiptir. İnovasyon ve tasarıma önem veren SAMET A.Ş.’nin AR-GE bölümünde 130 çalışan bulunmaktadır. İç pazarda 500’ü aşkın aktif bayi, A.B.D., Rusya, Almanya, İngiltere, İtalya, İspanya, Ukrayna, Azerbaycan, Gürcistan, İran, Polonya, Romanya, Bulgaristan, Kazakistan, Slovenya ve Çin ağırlıklı olmak üzere beş kıtada toplam 110 ülkeye gerçekleştirdiği ihracatıyla SAMET A.Ş., Türkiye’de ve dünyada mobilya aksesuarları sektörünün önde gelen markasıdır. Müşteri memnuniyetini esas alan ve teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek pazarı yönlendiren SAMET, sürekli daha iyiye ulaşma hedefi ve çevre bilinciyle, global pazarda sektörün en büyük oyuncuları arasında yer almaktadır.