SAMET,  “İSO İLK 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU 2015” LİSTESİNDE

İSTİKRARLI YÜKSELİŞİNİ SÜRDÜRÜYOR

Dünya mobilya aksesuar sektörünün en büyük oyuncuları arasında yer alan Türkiye’nin lider mobilya aksesuar markası SAMET, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından yayınlanan “Türkiye’nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2015” listesinde 3 sıra birden yükselerek 441. sırada yer aldı.

İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan ‘’Türkiye’nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’’ 2015 yılı araştırmasının sonuçları açıklandı. Üretimden satışlar esas alınarak yapılan değerlendirmeye göre SAMET, ‘’Türkiye’nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2015’’ listesinde geçen yıla kıyasla 3 sıra yükseliş kaydederek 441. sırada yer buldu.

İtalya ile başlayan yurt dışı atılımını Almanya ve Rusya ile sürdüren ve yakın vadede doğrudan temsil ettiği ülke sayısını 5’e çıkarmayı hedefleyen SAMET; çekmece, menteşe, sürme kapak, mobilya aydınlatma, mobilya bağlantı ve kalkar kapak sistemlerinde Türkiye’de liderliğini koruyor.

Her geçen yıl kaydadeğer bir büyüme göstermekten dolayı mutluluk duyduklarını ifade eden SAMET Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ufuk Kızıltan; “42. yılımızı kutladığımız 2015’te açıklanan ‘Türkiye’nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2014’ listesinde, 41 sıra birden yükselerek 444. sırada yer almıştık. Bu yıl ise listede 3 sıra daha yükselerek 441. sırada yer almaktan dolayı gururluyuz. Her geçen yıl gelişimimizi ve büyümemizi sürdürdüğümüzün bir kanıtı niteliğinde olan bu sıralama, kaydettiğimiz aşamayı göstermesi açısından da bizim için ayrı bir önem taşıyor. Çalışma arkadaşlarıma ve bu başarıda katkısı olan tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu tür başarılar, bizi daha da motive ediyor ve hedef büyüterek ilerlememize imkân veriyor. Bundan sonra da yenilikçi yaklaşımımız ve yeni pazarlarda genişleme atılımlarımızla daha büyük başarılara ulaşacağımızdan kuşkumuz yok” dedi.

SAMET Hakkında

Türkiye’nin lider mobilya aksesuar markası SAMET A.Ş., 1973 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Çağın ihtiyaçlarına uygun teknolojik donanımla hayata geçirdiği 2400’ü aşkın ürün çeşidi ve 42 yıllık deneyimi ile mobilya aksesuar piyasasında öncülüğünü korumaktadır.

SAMET A.Ş., 32.000 m2‘si kapalı olmak üzere toplam 80.500 m²’lik bir alanda en son teknolojiyle donatılmış modern ve yüksek kapasiteli üretim tesislerinde 1.400 çalışana sahiptir. İnovasyon ve tasarıma önem veren SAMET A.Ş.’nin AR-GE bölümünde 130 çalışan bulunmaktadır. İç pazarda 500’ü aşkın aktif bayi, A.B.D., Rusya, Almanya, İngiltere, İtalya, İspanya, Ukrayna, Azerbaycan, Gürcistan, İran, Polonya, Romanya, Bulgaristan, Kazakistan, Slovenya ve Çin ağırlıklı olmak üzere beş kıtada 100’den fazla ülkeye gerçekleştirdiği ihracatıyla SAMET A.Ş., Türkiye’de ve dünyada mobilya aksesuarları sektörünün önde gelen markasıdır. Müşteri memnuniyetini esas alan ve teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek pazarı yönlendiren SAMET, sürekli daha iyiye ulaşma hedefi ve çevre bilinciyle, global pazarda sektörün en büyük oyuncuları arasında yer almaktadır.