SAMET, MOBİLYA ENDÜSTRİSİNİN KALBİNDE SICAM 2013’E “ELA” İLE DAMGASINI VURDU

Türkiye’nin lider mobilya aksesuar markası SAMET, dünyanın önde gelen mobilya aksesuarları fuarlarından olan ve beşincisi düzenlenen SICAM 2013’te Defne Koz&Marco Susani tasarımı ve Alman Tasarım Konseyinin İç Mekan İnovasyon Ödüllü özel menteşe kaplaması ürünü ELA ve diğer yenilikçi çözümlerini tanıttı.

Tasarımcı Defne Koz’un, 40.yaşını kutlayan SAMET için tasarladığı “ELA” menteşe çözümü, 15-18 Ekim 2013 tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayan SICAM 2013 Uluslararası Mobilya Endüstrisi, Parça ve Aksesuar Fuarı’nda büyük ilgi gördü. Dünyaca ünlü tasarımcı Defne Koz & Marco Susani imzasını taşıyan ve SAMET tarafından üretilerek mobilya aksesuarları sektöründe bir ilk olan “ELA”, mobilya sektörüne estetik çözüm olarak tüketicinin kullanımına sunuluyor.

“ELA” Dünya mobilya aksesuar sektöründe bir ilk

Türkiye’nin lider mobilya aksesuar markası SAMET, fuara “ELA” ile damgasını vurdu. IMM Köln 2013 Fuarı’nda “İnovasyon Bulvarı”nda sergilenen ve dünyanın önde gelen tasarım organizasyonlarından biri olan Alman Tasarım Konseyi Ödülleri 2013’te “İç Mekan İnovasyon” kategorisinde ödül alan “ELA”, dünyada bir ilk olma özelliğini taşıyor.

Ufuk Kızıltan, dünya çapında ödüle değer bulunan ELA’nın elde ettiği başarıyla ilgili olarak: “Global pazarda kartlar yeniden dağılırken SAMET olarak inovatif yaklaşımımızla sektördeki yerimizi daha da sağlamlaştırmayı hedefliyor, çalışmalarımızı uluslararası bir marka olma iddiasıyla yürütüyoruz. Tasarımcı Defne Koz’un değerli emekleriyle tasarlanan ELA ile SAMET’in yenilikçi vizyonu, son derece prestijli bir ödülle tescillenmiş oldu” dedi.

Menteşe üzerine uygulanan ve mekanik mekanizmaları kapatıldığında kabinlere farklı renk ve tasarımıyla estetik katan SAMET ELA, kullanıcıların beğenilerine göre farklı renk seçenekleriyle üretilerek satışa sunulacak.

MonoLift ve DuoLift ile Kalkar Kapak Sistemleri artık daha şık!

SAMET’in mobilyada fonksiyonel ve pratik kullanım sağlayan kalkar kapak sistemleri MonoLift / DuoLift ile kapaklar artık daha şık olacak. Dünyaca ünlü tasarımcılar Defne Koz &MarcoSusani’nin minimal bakış açısı SAMET’in ileri teknolojisi ile birleşti. Dolap içerisinde en az yer kaplayacak şekilde tasarlanan MonoLift ve DuoLift, dolaplara kolayca monte edilebiliyor. Montaj sonrasında ağırlık ve ölçü için ayar yapabilme olanağı ile ihtiyaca göre kullanım kolaylığı sunuyor. Kademeli açılma mekanizması sayesinde yüksek dolaplara kolay ulaşılabiliyor. DuoLift’in parmak sıkışmasını önleyen güvenli ara menteşesiyle küçük ev kazaları tarihe karışıyor.

Sektördeki 40.yılını kutlayan SAMET, günden güne uluslararası pazarlardaki başarılarını artırıyor. Türkiye’deki deneyimin ardından Avrupa açılımına Aralık 2012’de tasarımın merkezi olarak kabul edilen İtalya’dan başlayan marka; dört aylık dönemde ikinci Avrupa merkezinde Almanya’da açtığı showroom ile dikkat çekmişti. 2013 son aylarında yine mobilya üretiminde en büyük pazarlardan biri olan Rusya’da açacağı ofisi ile yurtdışı direkt temsiliyetini 3 ülkeye çıkarıyor olacak.

SAMET Hakkında

Türkiye’nin lider mobilya ve aksesuar markası SAMET A.Ş, 1973 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Çağın ihtiyaçlarına uygun teknolojik donanımla hayata geçirdiği 2400’ü aşkın ürün çeşidi ve 40 yıllık deneyimi ile mobilya aksesuar piyasasında öncülüğünü korumaktadır.

SAMET A.Ş., 32.000’i kapalı olmak üzere 55.000 m²’lik bir alanda en son teknolojiyle donatılmış modern ve yüksek kapasiteli üretim tesislerinde 1.200 çalışana sahiptir. İnovasyon ve tasarıma önem veren SAMET A.Ş.’nin AR-GE bölümünde 120 çalışan bulunmaktadır. İç pazarda 500’ü aşkın aktif bayi,  A.B.D., Rusya, Almanya, İngiltere, İtalya, İspanya, Ukrayna, Azerbaycan, Gürcistan, İran, Polonya, Romanya, Bulgaristan, Kazakistan, Slovenya ve Çin ağırlıklı olmak üzere beş kıtada toplam 100 ülkeye gerçekleştirdiği ihracatıyla SAMET A.Ş.,Türkiye’de ve dünyada mobilya aksesuarları sektörünün önde gelen markasıdır. Müşteri memnuniyetini esas alan ve teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek pazarı yönlendiren SAMET, sürekli daha iyiye ulaşma hedefi ve çevre bilinciyle, global pazarda sektörün en büyük 6 markası arasında yer almaktadır.