SAMET Ödüle Doymuyor : İMMİB’den bir ödül daha

Ardında bıraktığı 41 yıllık bilgi birikimi ve deneyimle birçok ilke imza atan SAMET, ihracata katkılarından dolayı İstanbul Maden ve Metaller İhracatçılar Birliği (İMMİB) tarafından verilen “2013 İhracatın Yıldızları” ödülüne layık bulundu.

Türkiye’nin lider mobilya aksesuar markası SAMET, aldığı ödüllerle başarısını perçinlemeye devam ediyor. Yenilikçi ürünlerini 1973’ten bu yana kullanıcılara sunan SAMET, Türkiye’nin toplam ihracatının yaklaşık yüzde 30’unu gerçekleştiren altı birliği bünyesinde bulunduran İstanbul Maden ve Metaller İhracatçılar Birliği (İMMİB) tarafından verilen “2013 İhracatın Yıldızları” kapsamında ödül aldı.

İMMİB tarafından 19 Şubat 2014 tarihinde gerçekleştirilen “2013 İhracatın Yıldızları” ödül töreninde, bu yıl 56 kategoride 22.000 firma arasından belirlenen 168 firma ödüle layık bulundu. Türkiye’nin 2013 yılında gerçekleştirdiği 151,7 milyar dolarlık rekor ihracatında, en çok paya sahip şirketlerden biri olan SAMET, “Metallerden Eşyalar” kategorisinde gerçekleştirdiği ihracat ile ödül alan firmalardan biri oldu. T.C. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin katılımıyla gerçekleştirilen törende, SAMET Kalıp A.Ş. adına ödülü Yönetim Kurulu Üyesi Munis TEZBAŞARAN aldı.

samet

Dünyada sektörün 6 büyük oyuncusundan biri olan SAMET’in global bir oyuncu olmanın gereği olarak yenilikçilik ve tasarım anlayışı ile fark yarattığını belirten Yönetim Kurulu Üyesi Munis TEZBAŞARAN, “41 yıllık bilgi birikimi ve deneyimimizle birçok ilke imza attık ve birçok ödül aldık. Aldığımız ödüller, bizler için yeni ödüllere teşvik niteliğini taşıyor. Her bir ödülü, ailemiz olarak gördüğümüz çalışanlarımızın bir başarısı olarak görüyor, onlarla birlikte bu gururu yaşıyoruz. Emeği geçen çalışma arkadaşlarıma katkıları için teşekkür ederim.” dedi.