SCHATTDECOR = Farklı, Başarılı ve Yenilikçi

Dekor alanında farklı ve başarılı ürünleriyle dikkat çeken Schattdecor, yenilikçi yaklaşımıyla 2013’te de adından söz ettirdi. Pordenone’deki 2013 SICAM Fuarında, 2013/14 trend koleksiyonundan modern renk çeşitlerinde 35 dekorla katılan firma, başarılı dekor baskısı sayesinde elde ettiği 6 yeni Dijital Vigions dekorunu, Unique Colours  koleksiyonunun 19 düz rengiyle kombine bir şekilde sunup, sahip olduğu dijital baskı uzmanlığının altını bir kez daha çizmiş oldu. Schattdecor, Rosate’de yerleşik olan şirketinin tesisinde üretilen iki modern meşe dekoru olan Sanremo Oak ve Woodmen Oak, sonradan emprenye edilen ince levha alanındaki kabiliyetlerini sergiledi ve finish folyo ve melamin film uzmanlığı ile dikkat çekti. İtalyan mobilya pazarına yönelik geliştirilen ve en son renklendirme metoduyla yapılan Noce Moscato dekoru müşterilerin büyük ilgisiyle karşılaştı. Ayrıca, Chesterfield Oak ile temsil edilen koyu, neredeyse abanoz renkli meşe yapıları ile, aynı ahşap damarlı, ince ve zarif görünümlü mat dekorlar arasında bir kontraslık oluşturuldu. Schattdecor’un 2013 SICAM Fuarında sergilediği diğer ilgi çekici dekorlar, önümüzdeki yılın trendleri hakkında güvenilir bir öngörü sağladı. Satış Direktörü Franco Lozza’nın önderliğindeki Schattdecor ekibi, Rosate’nin baskılı ve yüzeyi tamamlanmış dekor kağıdı alanında sunduğu ürünlere de ağırlık verdi. İtalya’daki dekor kağıdı baskı tesisi, zaman içinde, finish folyo ve melamin film alanında uzmanlık kazanmıştır ve bugün hem dekor baskı preslerine, hem de post-folyo ve melamin film için üç adet emprenye hattına sahiptir. Önümüzdeki yaz dönemindeyse, dördüncü emprenye hattı devreye girecektir.

Diğer yandan, İberik Yarımadası’nda çalışan mobilya tasarımcıları için geçen yıl da yapılan başarılı trend forumu, Schattdecor tarafından, geçtiğimiz günlerde şirketin güney Almanya, Thansau’daki merkezinde gerçekleşti. İspanya’nın önde gelen bağımsız mobilya tasarımcılarının çoğu, fikirlerini ve başarı haberlerini paylaşmak için bu daveti kabul ettiler. Bu etkinlikte, Güney Avrupa Satışlar bölümünden Dorothy Vreven ve Andreas Bruckbauer tarafından karşılandılar. Bu trend forumu, Schattdecor’un tasarım süreçlerini ve en son pazar eğilimlerini katılımcılara anlatmak ve İspanya ve Portekiz’de dekorlar ile ilgili yaratıcı fikirleri paylaşmak için iyi bir fırsat oldu. Bu program ayrıca, trend gözlem ve sunum çalışması ile ilgili farklı görüşlerin ve yaklaşımların tartışılmasına da uyarlandı. Schattdecor’un hali hazırdaki tasarım konseptine ilişkin sunum, tasarımcıların bakış açılarını ele almanın ve araştırmanın bir aracı olarak, Tasarım Müdürü Claudia Küchen tarafından yapıldı.

Ayrıca, Sonoma Oak, Bonifacio Oak ve Armagnac Elm gibi, bu yıl İspanya pazarına sunulan ve son derecede olumlu bir tepkiyle karşılanan dekorlara da dikkat çekildi. Bağımsız tasarımcılar, özellikle güney pazarına uygun olduğunu düşündükleri, Schattdecor’un yeni tasarımlarını gördüler ve seçtiler. Yoğun diyalog ve tartışmaların yaşandığı iki günün sonunda, trend forumunun, geçen yıl İspanyol mobilya ve tedarikçi endüstri müşterilerinin yararına başlatılan görüş ve tecrübe paylaşımının başarılı bir devamı olduğu konusunda görüş birliğine varıldı. Schattdecor, tasarımcılarla iletişim halinde bulunmak ve İberya pazarındaki varlığını sürdürmek için önümüzdeki yıllarda yeni etkinlikler planlıyor.