Schattdecor : Geçen senenin ciro rekoruna tekrar imza atıldı

Schattdecor grubu, 2015 yılının ciro rakamlarını açıkladı. Geçen senenin ciro rekoruna tekrar imza atıldı

Pazarın büyüyen isimlerinden Çin’de pazar payı daha da genişletildi

 

Schattdecor AG Yönetim Kurulu Başkanı Reiner Schulz:

„Yıldönümümüzü kutladığımız, çok başarılı ve güzel bir yılı geride bıraktık. Bu bağlamda; geçen senenin grup içi rekorunu koruyabilmiş olmaktan ekip olarak büyük gurur duyuyoruz!“

Schattdecor AG Satış ve Pazarlama Direktörü Roland Auer:

„Asya pazarı, büyümemizi tetikleyen en önemli etkenlerden biri halini almıştır. Bu yüzden, Made by Schattdecor kalite anlayışından ödün vermeden, Çin pazarının mevcut ihtiyaçlarını karşılayabilmek için gerekli bir sonraki adımları, Çin’de iki yeni baskı makinesinin devreye alınmasına karar vererek, atmış bulunmaktayız.“

Schattdecor Rusya Genel Müdürü Jens Palmen:

„Şu anda yaşanan siyasi ve ekonomik durumdan dolayı Rusya’daki koşullar bizim için de hissedilir şekilde kötüleşmiş bulunmaktadır. Düşen petrol fiyatları, Ruble’nin buna bağlı aşırı değer kaybetmesi ve artan enflasyon ekonomiyi olumsuz yönde etkilemektedir. Buna rağmen, geçen yılın ciro rekorunu korumayı başardık; ki bu iyimser bakmamıza ve krizin kesinlikle fırsat olarak da değerlendirebileceğine ilişkin düşüncemizin güçlenmesine yol açmıştır.

Thansau (10 Şubat 2016) Thansau merkezli dekoratif kağıt baskı üreticisi 2015 yılını 600 milyon üzeri bir ciro elde ederek tamamlandı ve böylece önceki yılın ciro rekorunu kırmayı tekrar başardı. Schattdecor grubu, toplam 14 üretim tesisinde olmak üzere, geçen yıl iki milyarı aşkın metrekareden fazla kağıdı işleyerek, dünya pazarındaki lider konumunu yine korudu.

Burada en büyük paya baskı alanı sahipti; ardından 500 milyon metrekarenin üzerinde bir oranla cila ve emprenye hizmetleri gelmektedir. Yüzey uzmanı, şirket grubu bünyesinde barındırdığı dokuz ülkede 2100’ü aşkın çalışana ve dünyanın dört bir yanında 34 baskı makinesine, 16 cilalama ve emprenye kanalına ve 12 laboratuvar makinesine sahiptir.

Pazar gelişimi
Orta Avrupa’da ve Kuzey Amerika’da geçen iş yılı satışlar daha çok istikrarlı bir seyir göstermişken, Asya/Pasifik, Güney ve Doğu Avrupa, Yakın Doğu ve Güney Amerika bölgelerinde olumlu piyasa hareketleri saptanmıştır.
Yatırımlar
Geçen yıl yürütülen yatırım projeleri şunlardı: Tjumen’deki (RUS) yeni tesis tamamlandı, Głuchołazy’deki (POLONYA) finish folyo kapasiteleri artırıldı ve São José dos Pinhais’teki (BREZİLYA) emprenye kapasiteleri artırıldı.
2016 yılı içinse, 44 milyon Avro tutarında yatırım projeleri öngörülmektedir.
Endüstriyel dijital baskı
Schattdecor, dekor sanayisine konsantre olarak, dijital baskıya piyasada yer edindirmeyi planlıyor. Bunun için özel olarak geliştirilmiş olan Singlepass-InkJet baskı tezgahı Palis 2250, şu anda Thansau’daki ana tesisine kurulmakta olup, bu senenin sonlarına doğru, dekoratif kağıda 2250 mm genişlikte dijital, rotogravür baskı özdeş pigmentlerle, 150 m/dk baskı hızında faaliyete başlayacaktır. Schattdecor, bu yenilikle rotogravür baskı yöntemine gerçek bir alternatif sunmayı planlıyor.
Polonya’da ve Rusya’da yeni CEO’lar
Schattdecor Polonya, Mirosław Wolski ile yeni bir yönetim kurulu başkanı kazanmıştır. Wolski, daha öncesinde Polonya’daki kardeş Schattdecor şirketinin üretim ve teknoloji bölümlerinden sorumluydu. Yönetim Kuruluna katılan yeni isimler, Tomasz Achrem ve Jerzy Szejwian.

Rusya’da ise, Jens Palmen Genel Müdürlüğüne atanarak yönetimin başına geçti. Yönetimde görev alan diğer isimler: Vladimir Denisov ve son üç yıl boyunca Tjumen projesinin başında yer almış olan Dmitrij Kilimnik. 

Schattdecor hakkında

Dekoratif rotogravür baskı hizmetlerinden yüzey uzmanına

Schattdecor, 30 yıldır ahşap malzeme ve mobilya sektörünün önde gelen kuruluşlarına baskılı dekor kâğıdı, finish folyoları ve melamin filmleri tedarik ediyor. Almanya Thansau merkezli aile şirketi böylece yılda iki milyar metrekareden fazla kâğıt işliyor. Şirketin ana faaliyet alanını hâlâ rotogravür baskı oluştursa da yeni teknikler ve işleme imkanları sayesinde son yıllarda finish folyo, melamin film ve dijital baskı alanları da giderek daha fazla önem kazandı. 2.100’den fazla çalışanı ile şirket grubu, geçen mali yılda dünya genelindeki toplam 14 üretim tesisinde yaklaşık 600 milyon Avro ciro elde etti. Daha fazla bilgi için: www.schattdecor.de.