Schattdecor, iki yeni ürün sunuyor: Proflex 3D ve Smartfoil Mat+

Thansau (08.06.2017) – Schattdecor, Proflex 3D ve Smartfoil Mat+ ile Köln’deki Interzum fuarında iki yeni ürün tanıttı. Smartfoil Mat+, süper mat bir yüzeyle ve parmak izi tutmayan özelliğiyle, fuar ziyaretçilerini etkilemeyi başardı. Proflex 3D, zararlı hammadde (PVC ve yumuşatıcı) içermemesiyle göz doldurdu.

Proflex 3D, Finish Flex alanından bir üründür. Bu ürün, klasik tifdruk baskı makinelerinde basılan ve sonra bir termoplastik kullanım tabakasıyla donatılan, bir PP folyoyu temel almaktadır. Sonuç olarak müşteriye, dayanıklılığıyla kendini gösteren esnek, elastik bir yüzey sunuluyor.

Teknik Müdür Roland Heeger, “Proflex 3D, Schattdecor Grubunda baskılı ve işlenmiş termoplastik baskı malzemeleri alanına adım atıldığını temsil ediyor. Termoplastik maddelerini temel alan bu modern ürün sahası, mevcut tifdruk baskı makinelerimizde kullanılan kendini kanıtlamış su bazlı boyalarla ve metamerizm yaratmayan pigmentlerle birlikte, kesinlikle gelişmeye devam edecek,” diyor.

Schattdecor’un en yeni zemin ürünü, zararsız hammaddelerin kullanılmasının yanı sıra, ne PVC, ne de yumuşatıcı, klor veya solvent içermektedir – doğal izlenimi veren dokunuşu ve görünümüyle de göz doldurmaktadır. Bu özellikler, termoplastik kullanım katmanına ahşap gözenekli bir yapının emprenye edilmesiyle elde edilmektedir. Proflex 3D kokusuzdur, ayağa sıcak gelir ve bakımı kolaydır. Bu sayede ekolojik bilince sahip tüm tüketiciler için ideal bir çözümdür. Proje Müdürü Tetiana Borozniak, “özellikle PVC ve yumuşatıcı içermeyen bir ürün geliştirmeye odaklandık. Bu sonuçtan son derece memnunuz,” diyor.

Proflex 3D, yalnızca Allover dekorlara uygundur. Üretim genişliği azami 2,05 metre olarak top halinde sunulmaktadır. Borozniak, “Müşteri bunu kendi ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde çeşitli taşıyıcı malzemeler üzerine lamine edebilir,” diye açıklıyor. Bu yüzey, aynı zamanda ıslak mekanlara da uygundur, dolayısıyla banyoda da kullanılabilir.

Bu parke kaplaması ilk sınavını Interzum fuarında başarıyla verdi: Ürün fuarda, Schattdecor standına döşendi. Parke Departmanı Satış Müdürü Markus Höhn, “müşterilerin ürüne verdikleri tepki çok iyiydi. Proflex 3D’nin hem dokunuşundan, hem de görünümünden son derece etkilendiler. Şimdiden, başta Çin, Türkiye ve Brezilya olmak üzere pek çok talep aldık,” diyor.

Proflex 3D’nin yanı sıra, Finished Surfaces alanında Smartfoil Mat+ da Schattdecor’un yeni bir ürünü olarak ön planda. Bu folyo ürün, süper mat yüzeyiyle ve parmak izi tutmama özelliğiyle öne çıkıyor. Bu mat efekti, folyonun kadifemsi bir yumuşaklık ve sıcaklık duygusu vermesini sağlıyor. Folyo Satış Müdürü Klaus Müller, “süper mat yüzey trendi, Interzum fuarında onaylandı. Smartfoil Mat+ yüzeyimiz Kitami, Catania Eiche veya Jackson Hickory gibi Schattdecor’un yeni ahşap dekorlarıyla mükemmel uyum sağlıyor. Bu yüzeyle oluşturulan ahşap dekorların yanı sıra, Smartfoil Mat+ tek renkli koleksiyonumuzla da müşterilerden olumlu geribildirimler aldı,” diyor.

Ürünler, dekorlar ve Schattdecor hakkında ayrıntılı bilgileri www.schattdecor.de adresinde bulabilirsiniz.


Proflex 3D,
PVC, yumuşatıcı, klor veya solvent içermemektedir.


Proflex 3D
zemin, Schattdecor’un Interzum fuar standında Canyon Century Elm uygulamasıyla.

 


Smartfoil Mat+,
burada Uni Black Lead dekoruyla, süper mat yüzey ve parmak izi tutmayan özelliğiyle göz dolduruyor.

Schattdecor Hakkında

“Tek kaynak, sınırsız çözümler” – Dekor Tifdruk baskıcıdan yüzey uzmanına.

Schattdecor 30 yılı aşkın bir süredir tüm dünyadaki ahşap ve mobilya endüstrisine baskılı dekor kağıt, finish film ve melamin film sağlıyor. Thansau’da yerleşik olan bu aile şirketi, bu yoldan tüm dünyada yılda yaklaşık 2,3 milyar metrekare kağıt işliyor. Şirketler grubu, 2100’den fazla çalışanıyla geçtiğimiz yıl toplam 14 lokasyonda yaklaşık 650 Milyon Euro ciro elde etmeyi başardı; ayrıntılı bilgi için: www.schattdecor.de