Schattdecor, Sibirya’daki yeni üretim tesisinin açılışını yaptı

Ursula ve Walter Schatt Vakfı, “Yaşamın Anahtarı” adlı bölgedeki çocuklara yardım programını destekliyor

Harald Purainer, Schattdecor AG Yönetim Kurulu Üyesi:

“Tümen’de yaptığımız yatırımların şimdilik tamamlanmasıyla önemli bir adım atmış olduk. Bundan böyle emprenye alanında da iyi donanımlı bir şekilde geleceğe bakabilir ve yerel talepleri mükemmel bir şekilde karşılayabiliriz. Son 12 ay içerisinde Rusya’daki üç tesisimiz de satışlar ve üretim miktarları açısından olağanüstü bir gelişme gösterdi. Her ne kadar önümüzdeki altı aya ait öngörüler daha temkinli ise de bu bizi endişelendirmiyor. Siyasi ilişkilerin yeniden normale dönerek ekonomiye de ihtiyaç duyulan olumlu ivmeyi kazandıracağından ümitliyiz.”

Thansau/Tümen (30.06.2015) Batı Sibirya’nın Tümen (Tyumen) kentindeki emprenye tesisi, Schattdecor şirketinin Rusya’da açtığı üçüncü üretim tesisi oldu. İki yıl süren bir inşaat sürecinin ardından komple tadilattan geçmiş ve yenilenmiş şirket binası geçen Perşembe günü bir törenle resmen açıldı. Tümen’de gerçekleştirilen yatırım miktarı son haliyle 1 milyar ruble (yakl. 16 milyon Avro) civarında. Yönetim Kurulu Üyesi Harald Purainer’in davetlisi olarak törene katılan 100’e yakın misafir arasında Tümen İli Valisi Vladimir Yakuşev ve birçok uluslararası konuk da vardı.

Tümen’deki yeni Schattdecor üretim tesisinin hâlihazırda 67 çalışanı var. Tesis, iki emprenye hattının yanı sıra Schattdecor Grubu’nun en modern reçine işleme tertibatına sahiptir. Bundan böyle Rusya Federasyonu’nun doğu bölgeleri, Kazakistan ve Özbekistan’daki müşterilere Batı Sibirya’dan hizmet verilecektir.

5

Bir hayırseverlik projesi: “Yaşamın Anahtarı”

Tesisin açılışına katılan Schatt ailesi üyeleri, Ursula ve Walter Schatt Vakfı adına “Yaşamın Anahtarı” adlı çocuklara yardım programı için Vali Yakuşev’e 1 milyon ruble (yakl. 16 bin Avro) değerinde bir çek verdi. Bu bağışla, Tümen bölgesindeki ağır hasta çocukların gerektiğinde yurt dışında ameliyat olabilmeleri amaçlanıyor. Yerel idarenin de fona aynı tutarda bir ödenek sağlayacağını taahhüt etmesi de özellikle sevindiricidir.

1

Schatt ailesi, Tümen Valisi Vladimir Yakuşev’e çocuklara yardım programı “Yaşamın Anahtarı” için bağış çekini verirken (soldan sağa: Walter ve Ursula Schatt, Vali Yakuşev ve Anja Schatt-Steiner)

2

Şirketin kurucusu Walter Schatt, Tümen tesisinin inşaatındaki desteklerinden dolayı Vali Vladimir Yakuşev’e teşekkür ederken

3

Tümen’deki yeni Schattdecor tesisinin açılış töreninde

(soldan sağa: Schattdecor Rusya Genel Müdürü Harald Purainer, Anja Schatt-Steiner, Almanya Federal Cumhuriyeti Yekaterinburg Başkonsolosu Andreas Klassen, Tümen Valisi Vladimir Yakuşev, Walter Schatt, Schattdecor Tümen Tesis Müdürü Dmitry Kilimnik ve Ursula Schatt)

4

Schattdecor Grubu’nun Batı Sibirya’daki Tümen kentindeki yeni üretim tesisi

Schattdecor hakkında

Dekor tifdruk matbaasından yüzey uzmanına

Schattdecor, 30 yıldır ahşap malzeme ve mobilya sektörünün önde gelen kuruluşlarına baskılı dekor kâğıdı, finish folyoları ve melamin filmleri tedarik ediyor. Almanya Thansau merkezli aile şirketi, bu şekilde yılda 2 milyar metrekareden fazla kâğıt işliyor. Her ne kadar faaliyetlerin merkezinde hâlâ tifdruk (rotogravür) baskı yer alsa da, son yıllarda yeni teknolojiler ve işleme imkânları nedeniyle finish folyo, melamin film ve dijital baskı alanlarının önemi çok arttı. Şirketler Grubu, 2 binden fazla çalışanıyla geçen mali yılda toplam 13 yerleşim yerinde yaklaşık 600 milyon Euro tutarında bir satış cirosu elde etti. Daha fazla bilgi için: www.schattdecor.de.