Schattdecor’un Yeni Trend Konseptiyle “Şimdi Her Şey Mümkün!”

Schattdecor, “Freiraum” adlı yeni konseptiyle katıldığı Intermob fuarında sektöre yeni ve ilham verici çözümler sunarken bir kez daha “Şimdi Her Şey Mümkün!” dedi.

Istanbul Kasım, 2023- Schattdecor, yeni ve çağdaş trendi olan “Freiraum” konseptiyle, geçtiğimiz günlerde İstanbul’da gerçekleşen Intermob fuarına katıldı. Kelime anlamıyla serbest alanı ifade eden “Freiraum” ile düşünce ve tasarım alanında sınırları ortadan kaldıran Schattdecor, sektörün geleceği için sınırsız özgürlük fırsatları sunarken “Şimdi Her Şey Mümkün!” dedi.
İstanbul’daki Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 25. İntermob Fuarı, Türkiye dahil 112 ülkeden toplam 37.610 nitelikli sektör profesyoneli tarafından ziyaret edildi. Fuar, mobilya yan sanayi ve aksesuarları sektörünün lider firmalarına ev sahipliği yaparken 7.800’e yakın uluslararası ziyaretçi ağırladı ve 300 kişilik alım heyeti ile iş görüşmelerine ev sahipliği yaptı. Bu heyecan verici etkinliğin en dikkat çekici standlarından biri olan Schattdecor, 8. Salon/812B no’lu standında yerli ve yabancı ziyaretçilerini ağırladı.
Schattdecor Türkiye Genel Müdürü Selçuk Ülger, “Schattdecor olarak, mobilya ve ahşap endüstrisinin geleceğini şekillendiren en yeni tasarımların, malzemelerin ve teknolojilerin sergilendiği Intermob fuarında yer almanın gururunu taşıyoruz” dedi. Ülger ayrıca, Schattdecor’un “Tek Kaynak. Sınırsız Çözüm” misyonunun, ahşap işleme ürünleri sektöründeki müşterilere yüksek kaliteli, trend belirleyen dekor ve yüzeyler sunma kararlılığının bir yansıması olduğunu vurguladı.
Schattdecor, dekor geliştirme, uygulama teknolojisi ve trend danışmanlığı alanlarında sofistike çözümler sunarak müşterilerine ilham verme ve daima beklentilerini aşma amacını taşıyor. Türkiye Tasarım ve Pazarlama Müdürü Begüm Çalı Özdemir de, “Düşünce ve tasarım dünyasında sınırsız özgürlüğün kapılarını aralayan yeniliklerimiz ve ‘Made by Schattdecor’ kalite damgasını taşıyan en üst düzeydeki üretim standardımızla Intermob fuarında bizi ziyaret eden değerli müşterilerimizle buluşmaktan mutluluk duyduk” dedi.
Sonsuz Tasarım Fırsatı
Bugünün yaşam alanlarını tasarlarken zamanımızın zorluklarına ve trend gelişmelerine farklı ve yeni yollarla yanıt vermemizi sağlayan yeni teknolojik ve yaratıcı imkanlara sahibiz. Schattdecor’un “Şimdi Her Şey Mümkün!” yaklaşımı, sonsuz tasarım fırsatının yakalanabildiği bir özgürlüğü de beraberinde getiriyor. Farklı yaşam alanları arasındaki geçişler giderek daha akıcı hâle geliyor ve tasarımlar tüm alanlarda daha davetkâr ve evrensel bir nitelik kazanıyor. Doğa teması, iç mekanlarda ek bir yaşam alanı sunmanın yanı sıra önemli bir tasarım faktörüne dönüşüyor. Doğal, organik malzemeler ve formlar üzerine kurulu tasarımlar ve renkler ön plana çıkıyor.
Intermob fuarında tanıtılan Riva, Schattdecor’un bir başka çarpıcı yeniliği olarak karşımıza çıkıyor. Bu özel tasarım, zarif ve dengeli bir estetiği temsil ederken, muhteşem kiraz ağacı dekoru ile dikkat çekiyor. Bu dekor, budaksız ve çatlaksız görünümüyle tam anlamıyla mükemmel bir doğal kaplama karakterini sunuyor. Riva, daha önce Köln’de katıldığı İnterzum fuarı ve İstanbul’daki Intermob fuarı gibi önemli etkinliklerde aldığı son derece olumlu geri bildirimlerle adından söz ettirerek tasarım dünyasında büyük ilgi topluyor.
Dijital dünyadan gelen yeni trendler de büyük bir popülerlik kazanıyor. Doğal ahşap ve taş dekorasyonların yanı sıra, yeni düz renkler, üç boyutlu koleksiyonlar ve etkileyici dekoratif yüzeyler yüksek talep görüyor. Yaratıcı ve modüler konseptlerle kolayca birleştirilebilen yüzeylere olan ilgi devam ediyor. Bu ilginin örneklerinden biri olan Vaia, Yunanca “palmiye yaprağı” anlamına gelirken, özgün karakteriyle yeni özgürlüklerin ve tasarım olanaklarının temsil ediyor. Geniş ve etkileyici palmiye yaprakları, doğal bir atmosferi akıllara getirirken zihinsel bir rahatlama sağlıyor.
Sadeliğiyle dikkat çeken Salvador Meşe ise doğallığı vurgulayan, ancak aynı zamanda yeni trend renkleriyle de mükemmel uyum sağlayan bir modern meşe dekoru simgesi. Hem mobilyalar için hem de geniş yüzeyler için uygun bir seçenek olan Salvador Meşe kısaca, her şeyi sunuyor!
Popüler çok satanlardan biri olan Acapulco’nun doğal renk çeşitliliği, çevresiyle hemen bağlantı kurarak bu dekorasyonu kombinasyonlar konusunda çok yönlü bir hale getiriyor. Doğal malzemelere uyum sağlama özelliğiyle Acapulco, mobilyada, mutfakta veya yüzeylerdeki güçlü görsel ifadesiyle büyülemeye devam ediyor. Schattdecor’un Intermob’da ilk defa sergilediği Sunda dekoru, sert çizgilerden uzak ve değişken renkte lif şeritlerini sıralayarak elde edilen oldukça pürüzsüz yapısıyla dikkat çekiyor. Geniş bir kullanım yelpazesine sahip Sunda, farklı uygulamalarda değerlendirilebiliyor.
Yeni Koleksiyonlar ve Ürün Gelişmeleri:
Fineflex ve MFS Touch

Müşterilerin çeşitlilik arayışında olduğu bu dönemde, Schattdecor, malzemelerin, renklerin ve dokuların sınırlarını aşarak geleneksel kağıt baskısından farklı çözümler sunuyor. Şirket, müşterilerinin değişime ve esnekliğe olan ihtiyaçlarını karşılamak adına uzun yıllardır termoplastik malzemelere baskı yapıyor. Sürekli araştırma ve geliştirmeyle meşgul olan şirket, tasarımda ve uygulamada değer yaratacak yeni yüzeyler ve iyileştirmeler sunuyor. Fine Decor işbirliğiyle geliştirilen en son ürünlerden olan Fineflex Structure, eşsiz yüzey dokusuyla dikkat çekiyor. Bununla birlikte, Fineflex Metalik koleksiyonundaki bu evrim, kullanıcı dostu bir anti-parmak izi etkisi sunuyor.
Öte yandan, HSG (Hans Schmid Gronau) ile birlikte pazarlanan yenilikçi mobilya yüzeyi MFS-Touch da fuarın popüler ürünlerinden biri olmaya aday. Kadife gibi yumuşak ve süper mat bir görünümle, parmak izi etkisi olmayan yüzeyler uluslararası alanda da büyük talep görüyor.
***

Schattdecor Hakkında
Schattdecor, dünya genelinde 17 farklı lokasyonda yer alan ve 29 farklı milletten toplam 3,000 çalışanıyla, güçlü bir birlik oluşturan bir organizasyona sahiptir. Şirket, tüm iş ekibinin birleşmiş becerileri ve ortak hedefi etrafında, güçlü bir yapı inşa etmiştir. “One Source. Unlimited Solutions” (Tek Kaynak. Sınırsız Çözüm) sloganıyla, ahşap işleme ürünleri sektöründeki müşterilerine yüksek kaliteli, trend belirleyen dekorlar ve yüzeyler sunma konusundaki kararlılığını vurgulamaktadır. Schattdecor, küresel bir etki yaratma misyonuyla “Made by Schattdecor” kalite damgası altında üretim standardını tüm lokasyonlarında daima yüksek seviyede tutmaktadır. Şirketin temel hedefi, dekor geliştirme, uygulama teknolojisi ve trend danışmanlığı alanlarında sofistike çözümler sunarak müşterilerine ilham vermek ve beklentilerini aşmaktır. Daha fazla bilgi için, şirketin web sitesini https://www.schattdecor.com/tr/ adresinden ziyaret edebilirsiniz.
//FREIRAUM// Hakkında
İndirilebilir bir trend kitabı dahil olmak üzere yeni ürünler, dekorlar ve Freiraum trend konsepti hakkında daha fazla bilgi için https://freiraum.schattdecor.com/en adresini ziyaret edebilirsiniz.