Sektör Kastamonu Ahşap Fuarında Buluşuyor

Ahşap sektörü, 03–07 Ekim 2018 tarihinde 8. Kastamonu Ahşap Fuarı’nda buluşuyor. Kastamonu Valiliği ve Kastamonu Belediye Başkanlığı’nın destekleri ile düzenlenen organizasyona katılmak isteyen ve İstanbul’da yaşayan sektör temsilcilerine ise müjdeli bir haberimiz var: Ücretsiz bir günlük uçakla gidiş-geliş ve konaklamalı özel davetten faydalanabilirsiniz!

Kastamonu Ahşap Fuarı, 3 Ekim 2018 tarihinde Kastamonu’daki Kuzeykent Fuar Alanı’nda açılıyor. Bu yıl sekizinci defa düzenlenen fuar, TOBB fuarlar listesinde yer alıyor. 1000 yıllık ahşap ustalığından, uluslararası ticarete konu olan endüstriyel ürünlere zengin bir yelpazeye ev sahipliği yapacak fuarda ağırlıklı olarak doğal ahşap ürünler yer alacak. Ayrıca butik villalar ve evler için özel ürünler de fuarda bulunabilecek.

Toplam 80 adet standda 50’ye yakın firmanın ürünlerini teşhir edeceği fuarın özgün noktalarından biri de doğal ahşaptan ekolojik oyuncakların ve mutfaka araç gereçlerinin sergilenmesi. Bunun yanı sıra country tarzı ürünler özgün olarak fuarda yer alacak. Bu fuar bölgenin kaliteli, ekonomik, doğal ürünlerini bölgeler arası uluslararası ticarete konu etmek için önemli fırsat sunuyor.

Ahşaba hayat verenlerden ilham alan fuar Türkiye’de som ahşabın bulunabileceği tek fuardır. El işçiliği ürünler ve üreten-yaşayan ustaların yer alacağı fuar bu yönüyle diğerlerinden ayrılıyor. Eski enkaz tabir edilen 100-150 yıllık kullanılmış ağaç aksamlar yok olmaktan kurtarılarak ahşap eserlerle yeniden hayat buluyor. Bu fuar, Anadolu’da yaşayan insan hazinelerini ve eserlerini görmek için eşsiz bir fırsat sunuyor.

 

Özel davet avantajıyla fuara katılmak isteyen ziyaretçiler 3 Ekim 2018 sabahı İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan kalkacak THY uçağıyla Kastamonu’ya varacak ve fuara katılım sağlayabilecekler. Bir gece konaklama sonrasında 4 Ekim günü İstanbul’a geri dönecekler. Fuara katılmak kişilerin isim ve TC kimlik numaralarını ŞENOL bey 0.505.438.07.38 0 543 901 6533 no’lu numaraya bildirerek kayıt yaptırabilirler.