Sidoorsa Masif Kapı

Sidoorsa masif kapı üretim düşüncemiz, ülkemizde eksik olduğuna inandığımız mobilya kapı ihtiyacının giderilmesi amacıyla ortaya çıktı. Bugüne kadar mobilya kapı veya diğer adı ile masif kapı, ülkemizde sürekli, hızlı, standart ölçü ve standart malzemelerle üretilmiyor, küçük atölyelerde yoğun el emeğiyle ve az miktarlarda üretilebiliyordu.

Yola çıkarken temel felsefemiz dolu ve masif mobilya kapının standart ve hızlı üretilebilmesiydi.

Bunu başardık. 

Ahşap makinelerin ulaştığı son teknolojiler ve ahşabı işleme biçimleri, bize lamine masif panellerle hızlı, standart ve problemsiz ürünlerle üretim yapabileceğimizi gösterdi. Bunun yanına ahşap bilgi birikimimiz ve kapı üretimi deneyimimize, ülkemizde üretilen inşaatların sorunlarını çözme becerimizi ilave ettik.

Yüz yıllardır, Anadolu` da ahşap ile yoğrulan, ahşabı, sanatçı titizliği ile çalışmaya özen gösteren zanaatkarlarımızı ekibimize kattık. Ortaya son teknolojik gelişmelerle üretilmiş, rasyonel, fireleri minimuma düşürülmüş, oldukça ekonomik, doğal, lamine masif ve usta elleri ile yoğrulmuş mükemmel bir kapı çıktı.

İklim de önemliydi. Bu kapının üretim aşamasında kuru iklim olmalıydı. Bu yüzden fabrika yeri olarak Ankara seçildi.

Yüz yıllarca ahşabı ve doğayı iç içe, uyum içinde kullanmış atalarımızın zengin ahşap kültürünü taşıyan ustalarımız her gün üretilen kapılara elleri ile hayat veriyor. Nasıl, günümüze kadar yaşayan konak ve yalılarımızın ahşap kapıları geçmiş yaşamın izlerini, acı ve tatlı anılarını üzerlerinde saklıyorsa, ürettiklerimizin de 50 belki yüz yıl sonra yaşayacağına inanıyor, titizlikle ve çok emek vererek üretim yapıyoruz. Karadeniz dağlarındaki konaklarımız, boğaz içi yalılarımız, modern evlerimiz, Bolu, Aydın, Ankara, Safranbolu, Amasya, Antalya, İskenderun, Bodrum`da üretilmiş ve günümüze gelmiş tüm kapıların tasarımlarını inceliyoruz.

Üreteceğimiz modellere, günümüzün yaşam çizgisini ve felsefesini unutmadan, bizden 100 yıl, 300 yıl (yüzyıllar) önce kapı üretmiş olanların tasarım ve ürün anlayışını modellerimize aktarmaya çalışıyoruz. Bugün, bütün teknik detayları çözülmüş, mükemmele yakın lamine masif kapı üretebilmenin gururunu yaşıyoruz.