STARWOOD ORMAN ÜRÜNLERİ A.Ş.

4 nesildir orman ürünleri sektöründe faaliyet gösteren Yıldız Ailesi’nin şirketlerinden biri olan Starwood, her geçen yıl büyüyen üretim kapasitesi ve yeni yatırımlarıyla Türkiye’nin en büyük sanayi şirketleri arasında yer almaktadır.

Türkiye’de tek çatı altında en yüksek hacimde levha üretimi yapan şirket, 3 adet yonga levha üretim hattında günde 3.000 m³ yonga levha, 2 adet MDF üretim hattında günde 2.000 m³ MDF üretimi de gerçekleştirmektedir. Özellikle 1,5 mm’den 8 mm’ye kadar ince MDF üretiminde uzmanlaşmıştır.

İnegöl’de 210.000m² kapalı alan olmak üzere toplam 480.000m² üretim yapan Starwood, 8 adet melamin presi ve Gürcistan’daki tesisinde var olan melamin presi ile 183 cm ve 210 cm enlerinde olmak üzere 30.000 levha/gün üretim kapasitesine sahiptir.

5 adet emprenye hattı ile 600000 m² / gün hem kendi  üretimin ihtiyacını karşılamakta hem de fason hizmet vermekte olan Starwoood kağıt emprenyelemede, yonga levha ve MDF üretiminde kullandığı reçine ve tutkalı da kendi tesislerinde üretmektedir.

150000 m² / gün kapasiteye sahip baskı-boya üretim hattıyla kalınlıkları 1.5mm den 22 mm ye kadar olan levhalar 30 farklı desen ve renkte boyanabilmektedir. Ayrıca müşteriye özel her türlü rengin boya baskısı yapılabilmektedir.

Doğa dostu yapısı ve temiz hava kalitesi bilinciyle tüm üretim hatlarında pres gazları için emiş sistemlerine, yonga levha tesisleri için elektrostatik filtre / toz seperatörlerine sahip olan Starwood yaşadığı çevreye saygılı üretim gerçekleştirmektedir.

E1 kalitesinde, kanserojen madde içermeyen Starwood ürünlerinin tümü ulusal ve uluslararası kalite standartları ile ilgili sertifikalara sahiptir.