SÜDDEKOR’un Trend Dünyası: E.MOTION & E.NOVATION

Süddekor

SÜDDEKOR, geçtiğimiz günlerde kardeş şirketleri DAKOR ve SÜDDEKOR ART ile birlikte, yeni dekor dünyaları ile teknik malzeme yeniliklerini bir arada sergileyerek, tasarım ve yüzey teknolojileri etkileşimi konusundaki hakimiyetini bir kez daha kanıtladı. Interzum 2013’teki standında, yeni E.MOTION ve E.NOVATION trend dünyaları koleksiyonuyla beğeni toplayan SÜDDEKOR, doğa ve teknolojiyi bir araya getiren ürünlerini sergiledi.

SÜDDEKOR, son olarak Köln’de katıldığı Interzum 2013 fuarında “Tepedeki belirleyicidir” sloganıyla dikkatleri çekti. Kardeş şirketleri DAKOR ve SÜDDEKOR ART ile, SÜDDEKOR yeni trend dünyaları koleksiyonları E.MOTION ve E.NOVATION’ın yanı sıra, mevcut dekorlarındaki yenilikleri ve küresel teknik yenilikleri olan D.Fin ® Termoform, D.Fin ® POLYTOP ile D.Film ® Gentlefloor ürünlerini fuar ziyaretçilerine tanıttı. Firma ayrıca tüketiciye çok çekici dekorlar da sunuyor; rustik EDISON Meşe, alışılmadık MORGAN Akağaç ve fantezi dekor CRUSOE bunların en güzel örnekleri.

E.MOTION, İngilizce adının da ifadesini içerdiği üzere, modern yaşam ortamlarındaki duyguları, özgünlük ve huzuru temsil ediyor. Rock şıklığında, yaşayan doğal aksesuarlarla yaratıcı fikirlerin bir araya geldiği ısmarlara bir ortam. 1950’leri anımsatan, yumuşak sorbe tonları bu doğal ortama renk getiriyor. E.MOTION, ahşap, beton ve diğer malzemeler için de trend dekorlarını barındırıyor. Bu koleksiyon, doğal işlenmiş ve beyazlatılmış yapılar ile kumlanmış görüntünün, mükemmel bir çerçevede buluşması adeta. Diğer taraftan, E.NOVATION teknoloji ağırlıklı yaşam alanlarına hitabeden ve mineraller anımsatan renk yelpazesiyle, kalite, zevk ve zarif ifadelerini içeren bir koleksiyon olarak dikkat çekiyor.
Süddekor
Bu koleksiyonların altındaki felsefeyi ifade eden çarpıcı örnekler de mevcut. Örneğin EDISON Meşe; nasıl ki Thomas Alva Edison ilk ticari elektrik aydınlatma icadıyla biliniyorsa, bu dekor da bir aydınlanmanın öncüsü. Tüm yaşam alanlarında kullanılabilecek, çok yönlü, EDISON Meşe dekoru, rustik bir zerafete hitap ediyor. Diğer bir örnek olan CRUSOE ise fantezi dekor olarak tanımlanıyor ve Florida’daki bir plaj kulübesinin çatısından ilhamla oluşturulmuş. Nordik bölgesinin soğuk havasıyla, rustik sıcaklığından esinlenen beyaz meşe türüyle BARENTS Meşe’nin adıysa, 16. yüzyılda Kuzey-doğu Pasaj’ını keşfeden Willem Barents’tan geliyor.Süddekor

D.Fin® Thermoform, D.Fin® Polytop ve D.Film® Gentlefloor

SÜDDEKOR’un Köln’deki standında bu yıl dikkat çeken bir diğer seri de, kardeş firma DAKOR’dan geliyor; D.Fin® Thermoform, D.Fin® Polytop ve D.Film® Gentlefloor.

D.Fin ® Termoform, su bazlı mürekkepler kullanılarak dekore edilmiş bir termoplastik polipropilen film. Yararları, her şeyden önce en uygun, üç boyutlu yumuşaklık sunarken, tehlikeli plastikleştiriciler ihtiva etmemesi. D.Fin ® POLYTOP ise pazarda henüz benzeri olmayan, dekoratif ahşap üzerine polimer tabanlı dekor kağıdı olarak beğeni kazanıyor. Görsel ve mekanik özellikleriyle çok yönlülüğü hissedilirken, ahşap malzeme kaplama konusunda gerçek bir küresel yenilik seçeneği sunuyor. Diğer yandan D.Film® Gentlefloor, yumuşak bir yüzeyi olduğundan, kolaylıkla sıcak bir his yaratıyor. Ürünün ses geçirmez özelliği de tüketiciye hoş ve avantajlı bir seçenek sunuyor.
Bilindiği gibi günümüzde dijital baskı, tasarımcılara, mimarlara ve iç mimarlara, özgünlük ve yaratıcılık imkanı tanıyor. SÜDDEKOR firması bu alanda da çalışmalarını sürdürüyor. Laichingen merkezli bu başarılı şirket, fuarda dijital baskı ürünlerini de sergileyerek ziyaretçilerini adeta bir zihinsel dünya turuna çıkardı.