Tahran’da Doğan ” Işık ” Tüm Ortadoğuyu Aydınlattı

IŞIK AHŞAP TAHRAN’DA ÜÇ HOLDE ÜÇ BÜYÜK STANTLA WOODEX FUARINA KATILDI

Woodex Uluslararası Mobilya Yan Sanayi, Aksesuar ve Ağaç İşleme Makineleri Fuarı, 01-04 Şubat 2015 tarihlerinde İran’ın başkenti Tahran‘da düzenlendi.

İran 80 milyonluk nüfusu, gelişen sanayisi ile orta doğunun başta gelen ülkelerinden biridir. Ülkede mobilya sanayisinde 800 firmaya yakın imalatçı firma bulunmaktadır.

Fuar Organize heyetinin verdiği bilgilere göre İran’ın başkenti Tahran’daki fuara Almanya, Avusturya, İtalya, İngiltere, Türkiye, Japonya, Ukrayna, Malezya, Tayvan,  Güney Kore,  Çin,  Fransa,  Birleşik Arap Emirlikleri’nden 320 firma fuara katıldı.

Mobilya Yan Sanayi, Mobilya Aksesuarları, Döşemelik Kumaş ve Deriler, Mobilya Sistemleri, Yapıştırıcı ve Tutkallar, Boya, Ağaç İşleme Makineleri ve Ekipmanlarının üç büyük holde sergilendiği fuarda Işık Ahşap aynı anda üç holde stant açma başarısı göstererek bir ilke imza attı.

Fuar ile ilgili olarak Işık Ahşap Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yaşar “İran’da 15 yıldır var olduklarını, Işık Ahşap’ın ciddi bir marka değerinin olduğunu, fuardaki en büyük üç holde bayilerinin açmış olduğu çok güzel stantlarla gurur duyduğunu, İran’da hali hazırda satılan high glose panel, akrilik panel , MDF Lam ürünlerin yanında Işık Laminat Parkesine de ciddi ilgi olduğunu, Işık Ahşap marka bilinirliliği ile birlikte Işık Laminat Parkesinin pazarda ciddi bir pay alacağına inandığını söyledi.”

IMG_0381

Orman Ürünleri sektöründe 35. Yılına giren Işık Ahşap 2014 yılında 30.5% lik büyüme yakalamış Ekonomist Dergisi, Türk Ekonomi Bankası (TEB) iş birliğiyle ve Turkcell’in desteğiyle düzenlediği bu yıl 11.si 16 Şubat 2015 aksamı İstanbul’da düzenlenen “Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi-Anadolu Kaplanları” araştırması sonuçlarına göre ihracatını en çok artıran firma ödülü almıştı.

DSC_0025