TASARIM VE ÜRETİME YÖNELİK YENİ ÇÖZÜMLER İSTANBUL PENCERE, CAM VE KAPI FUARLARINDA

 

İstanbul Pencere, Cam ve Kapı Fuarları, 9-12 Mart 2016 tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde Pencere, Cam ve Kapı Endüstrilerini bir araya getiriyor. İstanbul Pencere 2016 Fuarı kapsamında                         Gölgelendirme, Koruma ve Kapatma Sistemleri Yeni Özel Bölümü de ziyaretçisiyle buluşuyor.

Dünyanın önde gelen fuarları arasında yerini muhafaza eden, sektör firmalarının yeni pazarlara ulaşmalarına büyük katkı sağlayan, sektörün Türkiye ve Avrasya’daki en büyük ihtisas fuarları olma başarısını yakalamış, İstanbul Pencere 2016 Uluslararası Pencere, Panjur, Cephe Sistemleri ve Aksesuarları, Profil, Üretim Teknolojileri ve Makineleri, Yalıtım Malzemeleri, Hammadde ve Tamamlayıcı Ürünler Fuarı; İstanbul Kapı 2016 Uluslararası Kapı, Kepenk, Kilit, Panel, Pano, Bölme Sistem ve Aksesuarları Fuarı; İstanbul Cam 2016 Cam Ürünleri ve Uygulamaları, Üretim-İşleme Teknolojileri ve Makineleri, Tamamlayıcı Ürün ve Kimyasalları Fuarı eş zamanlı olarak TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece, İstanbul’da gerçekleşiyor. Pencere, cam ve kapı sektörü, son yıllarda yaşanan gelişimine paralel olarak 2016 yılı itibariyle de sektörün ihtiyaç ve beklentilerini karşılamayı kolaylaştıracak bir ihtisas fuarıyla profesyonelleri ağırlayacak.

2015 yılında 30 ülkeden 696 firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla 110.000 m2, 12 salonda başarı ile gerçekleşen, pencere, cam ve kapı endüstrilerinin bölgesindeki en büyük ticari platformu İstanbul Pencere, Cam ve Kapı Fuarları yakalanan bu başarının üzerine çıkmayı hedefleyen pazarlama çalışmalarına yurtiçi ve yurtdışında yoğun olarak devam ederek, katılımcı ve ziyaretçilerini beklentilerinin üzerine çıkarmayı hedefliyor.

Uluslararası Pazarlara Açılan Kapı

Sektörün geleneksel buluşmasına heyecanlı geri sayım başlarken, fuar için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. 1,5 milyarlık nüfusu, gelişmekte olan ekonomileri ve değişen hayat standartları ile Türkiye pencere, cam ve kapı sektörü için çok önemli bir pazar olan Kafkasya, Balkanlar, Ortadoğu, Kuzey – Sahra Altı Afrika ve Karadeniz havzasında Tüyap yurtdışı ofisleri aracılığıyla gerçekleştirilen etkili tanıtım calışmaları katılımcılarımızın bu önemli pazardan daha çok pay almaları için sürdürülüyor. İstanbul Pencere, Cam ve Kapı Fuarları bu bölgelere ihracatını artırmak isteyen Türk üreticileri ve Türkiye üzerinden pazara erişim arayışında olan yabancı katılımcılarına bulunmaz fırsatlar sunmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz yıl 95 ülkeden 56.526 profesyonelin ziyaret ettiği, pencere, cam ve kapı endüstrileri için önemli bir çekim merkezi olan fuarlar, bu yıl da sektörde yenilik ve gelişiminin adresi olmayı hedefliyor.

ERD_5402

Çalışmalar Fuar Katılımlarıyla Devam Ediyor

Satış ve pazarlamaya yönelik çalışmalar yurtdışında fuar katılımlarıyla sürüyor. İstanbul Pencere, Cam ve Kapı Fuarları katılımcıları için önemini artıran bir pazar olan Kazakistan’da KazBuild, Dubai’de Gulf Glass, Azerbaycan’da BakuBuild, İtalya’da Vitrum, Fransa’da Batimat fuarını ziyaret eden Satış ve Pazarlama ekipleri, sektörlerinden nitelikli alım heyetleri oluşturmak için temaslarda bulundular. Ayrıca fuar katılım çalışmalarının yanı sıra yurtdışı roadshow çalışmalarıyla ilgili sektörel dernekler, ticaret odaları, ateşelikler, yayınlar ve online portallar üzerinden hedef ziyaretçi kitlesine ulaşılarak fuar davetleri gerçekleştiriliyor. Yurtiçinde sanayi ve ticaret odaları ile işbirliği yaparak fuar dönemi için alım heyetleri oluşturuluyor. Tüm Anadolu karış karış gezilerek katılımcı firmaların yurtiçinden doğru alıcılarla buluşması için önemli temaslarda bulunuluyor.

Istanbul Pencere 2016 Fuarına Gölgelendirme, Koruma ve Kapatma Sistemleri Yeni Özel Bölümü

Her yıl ilginin ve katılımın artarak devam ettiği Alüminyum Profil, Cephe Sistemleri ve Aksesuarları Özel Bölümü’nün yanı sıra tente, pergola, gazebo, koruma ve kapatma sistemleri, çadır, şemsiye, jaluzi, stor perde, gölgeleme sistemleri, cam balkon ve kış bahçesi sistemleri üreticileri ve ithalatçılarının yer alacağı Gölgelendirme, Koruma ve Kapatma Sistemleri Özel Bölümü, İstanbul Pencere 2016 fuarında katılımcı ve ziyaretçileri ile buluşarak sektörün nabzını tutmak ve yenilikleri takip etmek isteyen tüm profesyoneller için kaçırılmaz bir ticaret platformu sunacak.

ERD_0105

Sektörün En Büyük Buluşmasını Kaçırmayın

30’dan fazla ülkeden 700’ün üzerinde firma ve firma temsilciliğinin katılımı beklenen fuarlar, sektördeki tüm gelişmelerin ve yeniliklerin Türkiye ve Avrasya coğrafyasındaki ilk adresi olacak. Dünyanın lider üreticilerini, karar alma konusunda yetkili alıcılar ile buluşturarak sektöre güç katacak İstanbul Pencere, Cam ve Kapı Fuarları, 100’den fazla ülkeden 60 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırlaması bekleniyor.

Değerli sektör temsilcilerinin desteğiyle 9-12 Mart 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek Türkiye pencere, cam ve kapı endüstrisinin gövde gösterisi ve güçlü pazarlama platformu İstanbul Pencere, Cam ve Kapı Fuarları fuarlarında görüşmek dileğiyle…

Detaylı bilgi için www.istanbulpencerefuari.com , www.camfuaristanbul.com , www.kapifuaristanbul.com web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.