Tasarımcı Marc Sadler’dan Yeni Ahşap Zemin Koleksiyonu: Fabrique Natural Genius

Ünlü tasarımcı Marc Sadler, yenilikçi yüzey işlemleriyle malzemeye renk ve çapraz fırçalama tekniği açısından yeni bir kişilik kazandıran ahşap döşeme sektörünün önde gelen markalarından Listone Giordano firmasına özel olarak Fabrique Natural Genius adlı yeni koleksiyonu tasarladı.

Fabrique Natural Genius, malzemenin derinlemesine araştırılmasından doğan, ahşap yüzeylerin yeni bir yorumuna ilham kaynağı olan dinamik bir koleksiyondur. Koleksiyon aynı zamanda Listone Giordano firmasının 1983 yılında patentini aldığı “Listone Giordano® çok katmanlı teknoloji” özelliğine de bir övgü niteliğindedir. Listone Giordano, yüksek kaliteli ahşap döşeme sektörünün önde gelen markası olarak yüz yılı aşkın bir süredir ahşap ve teknolojik inovasyon alanlarında üretim yapmaktadır.

Fabrique Natural Genius ile kıymetli huş lifi içindeki yüksek kaliteli çok katmanlı ahşap, yeni bir çağrışım alır ve görünür bir tabaka haline gelir, panel tam anlamıyla gerçek bir ahşap kumaşa dönüşür. Böylece malzemenin ruhu ve özü, yüzeyde ortaya çıkarak, tamamen yeni ve şaşırtıcı bir kişilikle, her mekana dinamizm, karakter ve teklik kazandırır. Listone Giordano firmasının tüm Natural Genius koleksiyonlarında olduğu gibi Fabrique de çağdaş tasarım dünyasına hitap eden klasik parke estetiğini yeniden tanımlıyor.

Fabrique Natural Genius antibakteriyel teknolojisi ile birlikte altı renkte mevcuttur: Feonée Noir, Grafit, Ciment, Argile, Tabac ve Corde, Oleonature ve Crystalcare. Oleonature, son işleme aşamasında uygulanan özel koruma uygulaması sayesinde yüksek düzeyde koruma ve bakım kolaylığı sağlayan bir yüzeydir. Crystalcare ise yüzeyi mikroplardan ve patojenlerden otomatik olarak savunan ve böylece herkesin sağlığını koruyan geniş spektrumlu bir antibakteriyel korumadır.

Avusturya’da doğmuş bir Fransız tasarımcı olan Marc Sadler, Fransa, Amerika Birleşik Devletleri, Asya ve İtalya’da yaşadı ve çalıştı. 70’lerin başında, tamamen geri dönüştürülebilir termoplastik malzemeden yapılmış ilk kayak botunu geliştiren Sadler bugün, çok çeşitli sanayi sektörlerindeki şirketler için danışmanlık yapıyor.

Fabrique Natural Genius’un Teknik özellikleri:
Genişlik: 90 mm
Uzunluk: 1200 mm
Toplam kalınlık: 12,5 mm
Açık tabakanın kalınlığı: 3,5 mm
Huş Ağacı Çok Katmanlı Destek: 9 mm