Tek Çatı Altında Zengin Üretim: TECE

 

Bursa-Türkiye’de küçük bir atölyede sadece ahşap kaplama üretimi ile başlayan TECE, bugün Doğu Avrupa ve Orta Doğu’daki en yüksek kapasiteli PVC ve melamin kenar bantları üreticisidir. Küçük bir atölyeden 20.000m2’lik fabrikaya dönüşen TECE, 27 yıllık bir tecrübeyle yoluna başarıyla devam etmektedir. Firmayı daha yakından tanıyabilmek için TECE Genel Müdürü Ensari Coşkunüzer ile görüştük.

ORSİAD: Firmanızı kısaca okuyucularımıza anlatır mısınız?

 

Ensari Coşkunüzer: 1987 yılında 100 m2’lik bir alanda kaplama bant üretimi konusunda faaliyetine başlayan Tece, geride bıraktığı 27 yılın ardından, içinde bulunmuş olduğu sektör ile ilgili edinmiş olduğu tecrübeleri, dinamik yapısı, sektördeki ihtiyaç, yenilik ve teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve uygulamaya alan uzman kadrosu, kalitesinden asla taviz vermeyen ve müşteri memnuniyetini ilk planda tutmaya yönelik anlayışı ile bugün önemli bir kenar bandı markası haline gelmiştir. 70 ülkeye ihracatı olan, sektörün en önemli uluslararası ve lokal fuarlarını yakından takip eden ve katılım sağlayan Tece, ürün gamındaki PVC, melamin, high gloss PVC, aluminyum ve ahşap kenar bandlarını tek çatı altında üreten dünyadaki tek firmadır. Tece markasını dünyanın her ülkesinde bilinen ve tercih edilen bir marka haline getirmeyi kendine hedef edinen firmamız, mevcut üretim kapasitenin arttırılması ve yeni ürünlerin ürün gamına kazandırılması konusunda ar-ge çalısmalarına hız vermekte ve bu konular ile ilgili olarak yatırımlarına devam etmektedir.

730A3716

ORSİAD: 2014 yılında yeni çıkan bir ürün ya da farklı bir gelişme oldu mu?

 

Ensari Coşkunüzer: 2014 yılı icinde firmamız yeni ürünü olan high gloss melamin kenar bandlarının ar-ge çalışmalarını tamamlamış ve kısa bir zaman önce müşterilerinin hizmetine sunmuştur. Ürün gamında bulunan ürünleri de sürekli olarak iyileştirme ve geliştirme çalışmaları içinde olan TECE, çevre ve insan sağlığına da büyük önem vermekte ve yine bu iki unsura zararı olmayan yüksek kaliteli hammaddeleri kullanmaktadır. Yüksek kaliteli ürünlerin üretilebilmesi için kullanılan hammadde kadar üretim teknolojileri de son derece büyük önem taşımaktadır. UV baskı bunlardan bir tanesidir. UV baskı renk ve desenlere aynı anda keskinlik ve canlılık kazandıran en son baskı teknolojisidir. UV teknolojisinde solvent yoktur. UV boya 100% sertleşebilir ve bu sayede ürün kuruma işleminden sonra hiçbir şekilde herhangi bir kimyasalı açığa çıkarmaz. Bu su bazlı veya solvent bazlı boyalarda mümkün değildir. Tıpkı UV baskı teknolojisinde olduğu gibi firmamız, üretim tesislerimiz icinde bulunan diğer tüm üretim teknolojilerine önem vermekte ve bunların nasıl daha fazla geliştirilebileceği konularında çalışmalarına devam etmektedir.

_MG_7341

ORSİAD: 2015 yılına dair beklentileriniz ve projeleriniz nelerdir?

 

Ensari Coşkunüzer: Her yıl kendisine bir takım hedefler belirleyen ve koymuş olduğu hedefleri gercekleştirerek büyüme sağlayan Tece, 2015 yılında da ürün gamının çeşitlendirilmesi, üretim kapasitenin arttırılması konusunda çalışmalarına devam etmektedir. Tece markasının dünyanın her ülkesinde bulunabilen ve tercih edilen bir marka konumuna getirmeyi hedefleyen firmamızın beklentisi, Türkiye için ticari açıdan büyük öneme sahip Orta Doğu, Kırım ve Kafkas’lardaki gergin ortamın son bularak, insanların refah içinde yaşayacakları ve ekonomik güçlerini yeniden kazanacakları bir ortama kavuşmaları ve bu bölgelerin yeniden uluslararası pazarlarda yerini almalarıdır.

IMG_4089 copy