“Tek Kaynak. Sınırsız Çözümler.” Schattdecor, çözüm paketine yeni ürünler ve ortaklıklar ekliyor.

Schattdecor’un lak laminat uzmanı Fine Decor ve Hans Schmid Gronau ile uzun süreye dayanan ortaklıklarıyla, çözüm paketini, yenilikçi ve gelecek vaat eden ürünler ile genişletiyor. Alman mobilya ve mutfak sektörünün merkezi olan Doğu Vestfalya’da Fine Decor ile birlikte üretilen Fineflex, sektördeki malzeme evriminin bir parçasıdır. Fineflex, tasarımına ve rengine bağlı olarak yüzde 80’e kadar geri dönüştürülmüş PET’ten oluşan çevre dostu bir mobilya yüzeyidir. Finish yüzeyler serisinin bir parçası olarak Almanya’da üretilmektedir. Bu sürdürülebilir ürün, tek renk, desenli veya metalik kaplama bir yüzey ile sunulabilmektedir.

Schattdecor, son yıllarda geleceğe yönelik önemli yatırımlar yaptı ve yeni ürünlere ek olarak yeni ortaklıklar kurdu. Bunların her ikisi de dekor uzmanlığı başlığı altında sunulan çözüm paketi yelpazesine katkıda bulunuyor. Hans Schmid GmbH’ın Schattdecor ile işbirliği ile, “Tek Kaynak. Sınırsız Çözümler.”  mottosuyla Interzum’da gösterilecek bir diğer yeni ürün olan MFS Touch yeni fırsat alanları açıyor.

Schattdecor CEO’su Roland Auer konuşmasında şunları belirtti; “Değişimi ve güçlü bir geleceği birlikte sağlamak için güvenilir ortaklara ve vizyonerlere ihtiyaç var. Bunlar aynı zamanda istikrarlı ve sağlıklı bir ekonomik temeli de gerektirir. Dünya çapındaki üretim tesisleri ve iş ortakları ağımız sayesinde, müşterilerimize ürün geliştirme sürecinin başından itibaren gerekli tüm bileşenleri içeren kapsamlı bir çözüm paketi sunabiliyoruz. Kalite, çeşitlilik ve kişiselleştirilmiş hizmetleri içeren bu çözüm paketini, dünya çapındaki müşterilerimiz için yeni dekorlar, ek ürünler ve geleceğe yönelik ortaklıklar içerecek şekilde genişlettik.”

Çözüm Paketimizin Yeni Trend Konsepti “Freiraum”

FREIRAUM, yaratıcılık ve inovasyon için sınırsız bir alan sunuyor. Peki, bu sektörümüz için ne anlama geliyor diye sorduğumuzda cevap çok basit; “Artık her şey mümkün!”. Bu yıl 20. kez katılacağımız Interzum’da stant ve trend konseptimiz olan Freiraum’un detaylarını sizlere sunuyor olacağız.

9-12 Mayıs 2023 tarihleri arasında müşteriler ve ziyaretçiler, birbiri içine nüfus etmiş yeni yaşam alanları konseptinin kapılarını aralayacak. Yaratıcı ve teknolojik özgürlüğün renkler ve trendler üzerindeki etkilerini görecek. Salon 6, C20/E29’da kurulan Schattdecor standı, yaşam, çalışma ve ortak alanların tasarımının hem analog hem de dijital dünyadan nasıl etkilendiğini sergileyecek. Gelecek, artık sınır tanımıyor.

Claudia Küchen konuyla ilgili şunları söyledi; “Yenilikler yaratmak istiyorsak eski sınırlardan kurtulmalıyız, gelişmeyi ve inovasyonu yeniden düşünmeli ve birlikte çalışmalıyız. Bunun için uzun vadeli, ortak bir bağlılığa, yeni bir “biz” duygusuna ihtiyacımız var. Geleceğe giden yol bireysel bir koşu değil, bir bayrak yarışı. Bugün elimizde yeni yaratıcı teknolojik olanaklar var”.

Bu senaryo pazarda da güçlü bir talep yaratıyor. Küchen, ayrıca şunları ekledi: “Sektörümüzde daha şimdiden bir malzeme devrimi yaşıyoruz. Bu konuya odaklanmış yaratıcı akıllar yeni yüzeyler üzerinde çalışıyor, bunu yapmak için en yeni kaynakları kullanıyor ve uzun vadeli çözümlerin habercisi olan ilk faz ürünleri üretiyor.”

Interzum’dan önce Schattdecor’un ürün, tasarım ve hizmet alanlarındaki yenilikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Schattdecor’un sosyal medya kanalları, yeni fuar konsepti içeriğiyle güncellendi. Ayrıca freiraum.schattdecor.com web sayfasına da bakabilirsiniz. Bu sayfada yeni trend kitapçığına ön talep kaydı yapabilirsiniz.