TEMFED öncülüğünde Türkiye ve Amerika’daki Türk emlakçılar arasında “Emlak Köprüsü” kurulacak

Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu (TEMFED) Başkanı Hacı Ali Taylan ile Palm Beach Emlakçılar Derneği Global Business Alliance Başkan Yardımcısı ve Türkiye Liaisonu, LEAD Consulting Group CEO’su Emel Onur, Türkiye’de ve Amerika’da faaliyet gösteren Türk emlakçılar arasındaki işbirliğini arttırmak için ortak projeler geliştirileceğini açıkladılar

Palm Beach Emlakçılar Derneği Global Business Alliance Başkan Yardımcısı ve Türkiye Liaisonu, LEAD Consulting Group CEO’su Emel Onur, Amerika ve Türkiye’deki meslektaşların işbirliğini arttırıp, Türkiye ekonomisine katkı sağlamak amacıyla görüş ve öneriler almak için , Emlak sektörünün hizmet kalitesini arttırmak ve geliştirmek üzere bugüne kadar cok önemli çalışmalara imza atan ve Amerikan Emlakcılar Dernegi Başkanı tarafından tanınan tek yetkili, Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu (TEMFED) Başkanı Hacı Ali Taylan’ı ziyaret etti. Türkiye ve Amerika’da emlak sektörünün değerlendirildiği buluşmada, iki ülkede bulunan Türk emlakçıları bir havuzda buluşturacak iş birliği için görüş alışverişinde bulunuldu. Sektörde hizmet kalitesinin ve müşteri memnuniyetinin arttırmak için çalışmalarına son hızla devam ettiklerini söyleyen TEMFED Başkanı Hacı Ali Taylan, “2017 ‘nin gayrimenkul sektörü açısından iyi geçeceğini, konut talebinin yüksek olacağını düşünüyoruz. Gayrimenkul sektörü tüm dünyada ekonominin en önemli aktörlerinden biri. Sektörün desteklenmesi ülke ekonomisi için de çok önemli. Türkiye’de olduğu gibi yurt dışında da önemli sektör çalışanlarımız mevcut. Özellikle Amerika, başarılı Türk emlakçılarımızın titiz çalışmalarıyla dikkat çekiyor. Birlikteliğin ve dayanışmanın gücüne inanarak hem sektörü hem de sektördeki çalışanlarımızı desteklemek amacıyla işbirliğimizi arttırmak için Florida gayrimenkul dünyasının güvenilir ismi Emel Onur’la ortak çalışmalara başlamaya karar verdik. Türkiye ve Amerika arasında adeta emlak köprüsü olacak bu işbirliği ile Türkiye ekonomisine de kazandıracağız” dedi.
İki ülkenin Türk emlak güçlerinin bir çatı altında toplanmasından mutluluk duyacağını söyleyen Palm Beach Emlakçılar Derneği Global Business Alliance Başkan Yardımcısı ve Türkiye Liaisonu, Florida Emlakçılar Derneği Öğretim Görevlisi, LEAD Consulting Group, LLC CEO ve Kurucusu Emel Onur ise, “Amerika’da uzun yıllardır emlak danışmanlığını yapıyorum. Sektörün gelişimi ve ülkemize katkı sağlamak için çalışmalarımız devam ediyor. Gayrimenkul sektöründe iki ülke çalışanlarımızın know-how gücünü bir araya getireceğimiz bu işbirliği ile hem daha sinerjik hizmet vermeyi amaçlıyor hem de Türkiye ekonomisine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Türkler Florida dahil olmak üzere Amerika’nın pek cok eyaletinden gayrimenkul aliyor zaten, bizim hedefimiz bu satışların Türk Emlakçılar tarafından gerçekleşmesi ile hem ülke ekonomisine geri dönüş saglamak hem de Türk yatırımcılara doğru ve kendileri için karlı olan yatırımları seçmeleri konusunda yardımcı olmak ” dedi.