Tıklamalı Mobilya Teknolojisi

Daha iyi görünümlü mobilyayı daha kolay ve daha hızlı kurmanın yolu:

Tıklamalı Mobilya Teknolojisi

 

Välinge’nin ilk olarak 2014 yılında piyasaya dunduğu tıklamalı mobilya teknolojisi, mobilya montajını her zamankinden daha kolay ve daha hızlı hale getiriyor. Bağlantı elemanları, cıvata gibi unsurlara ait deliklerin görülmediği bu teknolojiyle, mobilya tasarımında yepyeni ufuklar açılıyor.

Välinge tıklama mobilya teknolojisinin en önemli özelliği, panelleri ya da tahtaları birlikte itildiklerinde kilitleyecek olan plastik değiştirebilir dildir. Bu teknolojiyle elde edilen faydalardan biri mobilyanın hızlı ve kolay monte edilebilmesidir. Başka bağlantı elemanları ve civata gibi yedek parçalara hiç bir şekilde ihtiyaç yoktur.
Tüketiciler açısından bakınca da, tıklama mobilya teknolojisiyle, karmaşık kullanım kılavuzunu okumaya gerek kalmadığı ya da hangi yedek parçaların hangi tarafa uyduğunu bulmak için vakit kaybetmemek anlamına gelir. Mobilya düz paket halinde gelir ve hızlı, kolay ve aletsiz montaj için hazırdır. Bir örnek olarak, standart bir kabinenin dakikalar yerine saniyeler içinde monte edilebileceğini söyleyebiliriz.

 

Mobilya montaj şeması: Paneller birbirlerine doğru itildiklerinde kilitlenirler.

 

Mobilya panelleri kilitleme elemanı (plastik dilleri), fabrikada önceden, monte ile üretilmektedir. Standart 4,5 veya 5 eksenli CNC makineleri kullanılarak, üreticilerin kısa bir üretime başlama zamanı vardır. Yapıştırmaya ya da bastırmaya gerek yoktur çünkü bu yeni teknoloji, aynı zamanda fabrika düzeneğinin önemli ölçüde daha etkili olmasını sağlar.

Corner profile

5G-T teknolojisi de zemin döşeme için kullanılan kilit çözüm sistemi olarak aynı plastik dilleri kullanır. Fonksiyon dil tarafından sağlanmaktadır ve teknoloji sunta, HDF, MDF, CDF, kontrplak, masif ahşap, plastik, WPC, HPL ve çok daha fazla zemin ürünü için uygundur. Uzun bağlantı yüzeyi ile birlikte dilin gücü 5G-T bağlantısını son derece sağlam hale getirmekte ve bunun sonucunda sağlam mobilyalar ortaya çıkmaktadır.

 

 

Back profile

Drawing of furniture installation-01

Välinge mobilyaların tüm işlevselliklerini gözönüne alarak, tüm mobilya için gerekli profilleri geliştirmiştir. Bir örnek de köşe profilidir. Bu profil, mobilyanın en hassas parçaları olan köşe kenarları boyunca maksimum güce sahip olunması için geliştirilmiştir. Başka bir örnekse, 90 derecelik açıyı sabitleyen arka parça profilidir. Normalde arka parçalar tipik bir şekilde çivilenir ve tüm köşelerin 90 derecelik açıyı güvence altına almak için dikkatlice ölçülmesi gereklidir.

No visible holes

Profil örnekleri: Geri profili (solda) ve köşe profili (sağda)

 Furniture in room

Välinge Innovation, zeminler için 5G katlanabilir teknolojiyi 2004 yılında piyasaya sunduğundan beri, firmanın dünya çapındaki lisansçıları 900 milyon metrekareden daha fazla bir alanın üretimi için bu teknolojiyi kullanmışlardır. Välinge bu teknolojiye dayanarak, 2014 yılında tıklamalı mobilya teknolojisini pazara sunmuş ve mobilya üreticileri bu son teknolojinin fırsatlarını anlamaya başlamışlardır. Välinge lisansçılarının ilk üretimleri 2015 yılında pazarda satılmaya başlayacaktır.

 

Välinge, 5-8 Mayıs tarihleri arasında Köln’de gerçekleşecek Interzum fuarında teknolojisini tekrar tanıtmaya hazırlanıyor.