TÜGİK Genel Başkanı Erkan Güral: “Bugün açıklanan büyüme rakamları AB’ye en güzel cevaptır”

TÜGİK BÜYÜME RAKAMLARI DEĞERLENDİRMESİ

 

TÜİK tarafından bugün açıklanan büyüme rakamlarının, referandum sürecine ve dünya ekonomilerinde yaşanan siyasi gerginliklere rağmen, Türkiye’nin son 15 yıldır yakaladığı istikrarlı büyüme performansını sürdürdüğüne işaret eden TÜGİK Genel Başkanı Erkan Güral, “Türkiye, ulusal birlik ve beraberlikten aldığı gücü bir kez daha kanıtlamıştır” dedi.

Erkan Güral, şu değerlendirmede bulundu:

“Son 15 yıllık süreçte istikrar ve sürdürülebilir ekonomik kalkınma trendine kavuşan ülkemizde sağlanan güven ortamı, ekonomik istikrarı da beraberinde getirmiş ve ekonomisi her geçen gün büyüyen bir Türkiye doğmuştur. Bugün açıklanan büyüme rakamları referandum nedeniyle ülkemizde kaos oluşturmak isteyen AB’ye en güzel cevaptır.

Hükümetimizin hayata geçirdiği yapısal reformların yanı sıra iş dünyası tarafından atılan dev adımlar, ekonomimize ivme kazandırmıştır. Özellikle dış güçler tarafından oluşturulmak istenen karışıklıklarla ekonomisine darbe vurulmaya çalışılan bir ülke olarak, Türk iş dünyasının göstermiş olduğu performans takdire şayandır. Bu süreçte karşılaşmış olduğumuz olumsuz gelişmelere rağmen Türkiye bu başarılı büyüme performansını sergileyebiliyorsa, dış etkenlerden uzak, tamamen büyüme ve gelişmeye odaklanmış bir Türkiye ekonomisinin sergileyeceği performansı tasavvur etmek bile gerçekten kolay değil! Bunun farkında olan AB’ye inat, Türkiye, birlik ve beraberliğinden aldığı güçle, büyümesini ve gelişmesini sürdürecektir.