TURANLAR MAKİNA SAN. VE TİC. A.Ş.

1958 yılında AHMET TURAN’ın kurmuş olduğu 24 metrekarelik küçük bir tamir atölyesi, TURANLAR Makina’nın temelini oluşturur. O yıllarda hızlı bir çalışmanın içine girmiş ve 1964 yılında ilk olarak ağaç sanayi makinalarının üretimine başlamıştır.

Turanlar Makina, o yıllarda öncelikle, arabalı yatar daire testereyi imal etmiş, bunu bant zımpara makinaları ve şaküli frezeler izlemiştir. Turanlar Makina kısa bir süre içerisinde Türk ahşap sanayi için on binlerce makinayı kullanıma sunmuştur. Yetmişli yılların başlarında hızla büyüyen Türk sanayiine damgasını vuran güçlü bir kuruluş haline gelmiştir.

Aynı dönemlerde Turanlar Makina’nın yurtdışına açılması gerçekleşmiş, başta Avrupa olmak üzere birçok ileri teknolojiye sahip ülkede araştırmalar yapılmıştır. Bu yıllarda Turanlar Makina’nın hedefi, ileri teknoloji ürünü, Avrupa standartlarında, otomatik makinalar yapmaktır. Yoğun çalışmalar neticesinde hedef gerçekleşir ve Turanlar Makina, Avrupa firmaları ile rekabet edebilen, kaliteli, sağlam ve ihtiyaca uygun makinalar üretmeye başlar. 1980 yılından bu yana faaliyetlerimize Turanlar Makine San. Ve Tic. A.Ş. olarak devam edilmektedir.

1983 yılında ülke hızlı kalkınma dönemine girmiş, buna bağlı olarak talepler kenar bantlama makinaları konusunda yoğunlaşmıştır. Dünya fuarlarını yakından takip eden ve bu konuda hazırlıklı olan Turanlar Makina, süratle bu alana kaymış, Türkiye’de ilk defa kenar bantlama (masifleme) makinası üretimini gerçekleştirmiştir.

Turanlar Makina’nın yükselişinde, yönetimi çok iyi anlayan fedakar teknik kadronun önemi büyüktür. Uzun yıllar yönetim ile çalışan mevcut kadro, Turanlar Aile fertleri gibi olmuştur. Kendilerinin olağanüstü tempoları, diğer çalışan personeli de etkilemekte, kişi başına üretim ve verimlilik artmaktadır.

Adres

Kizilay Cd. Kosova Sk. No:3 34885 Sancaktepe / Istanbul

Telefon:

+90 216 561 85 86

[email protected]

www.turanlar.com