TÜRK GİRİŞİMCİLER AVRUPA’YA AKIN EDİYOR

Şimdiye kadar yabancıların Türkiye’de yatırım yapması olay oluyordu. Şimdi ise Türkler, Avrupa’ya yatırım yapmaya ve iş kurmaya gidiyor.

 Türkiye’nin dinamik genç nüfusu, Türk girişimcileri sınırlarımızın ötesine taşıyor. Kahve Dünyası ve Simit Sarayı gibi orta ölçekli işletmelerden sonra, daha küçük çaptaki işletmeler ve girişimcilerin kendileri de Avrupa’ya açılmaya başladılar. Son 5 yıldır, özellikle Avrupa ülkelerine kendi işini yapmak üzere giden Türk girişimcilerin sayısı binlerle ifade ediliyor. Bunlar arasında emlakçı, turizmci, eğitim danışmanı gibi girişimcilerin yanı sıra temizlikçi, ayakkabı boyacısı, inşaat işçisi gibi fiziki çalışma gerektiren işler yapan kişiler de bulunuyor.

Türk girişimcilerin önünde, her zaman olduğu gibi vize engeli bir duvar gibi duruyor. Uzmanlara göre bu vize engelinin aşılabilmesi için belli prosedürlerin ve yasal gerekliliklerin uygulanması gerekiyor. Vize sürecinde izlenmesi gereken bu prosedürler, İstanbul’da bu hafta sonu düzenlenecek seminerlerle gündeme taşınıyor.

Londra merkezli ünlü hukuk firması Garth Coates Solicitors İngiltere ve AB ülkelerinde yatırım yapmak, işyeri açmak, konut veya işyeri satın almak, kalıcı oturum ve çifte vatandaşlık programlarından yararlanmak isteyenler için Türkiye’ye geliyor.

1455553782_TURK_GIRISIMCILER_AVRUPA_YA_AKIN_EDIYOR_GORSEL__2_

Avrupa Birliği İşbirliği Anlaşması Türk Girişimcilerin İşini Kolaylaştırıyor

Türkiye’de Ankara Anlaşması olarak bilinen Avrupa Birliği İşbirliği Anlaşması, Türk girişimcilere büyük kolaylıklar sağlıyor. Başta İngiltere olmak üzere birçok Avrupa Birliği ülkesi, bu anlaşmadan yola çıkarak Avrupa’da iş kurmak isteyenlere yasal kolaylıklar göstermek zorunda kalıyorlar.

Garth Coates Göçmenlik Hukuku Firması Yöneticisi Tamer Ulay seminer ve özel toplantılarda, Avrupa Birliği İşbirliği Anlaşması (Ankara Anlaşması) vizesi, İngiltere, Malta ve Portekiz’de yatırım yaparak, konut satın alarak, Avrupa’da serbest dolaşım ile kalıcı oturum hakkında bilgi verileceğini söyledi.

1455553777_TURK_GIRISIMCILER_AVRUPA_YA_AKIN_EDIYOR_GORSEL__6_

Vatandaşlık Fırsatı Sağlanıyor 

Tamer Ulay; birçok Avrupa Birliği ülkesinde, sınırları içinde yatırım yapan veya iş kuran Türk girişimcilere sağladıkları kolaylıkların yanı sıra girişimcinin kendisine ve aile bireylerine vatandaşlık fırsatı da verdiğini söyledi ve şöyle konuştu. ‘İngiltere’de büyük veya küçük ölçekli yatırım yapan Türk girişimcilerin yanında temizlikçi, bilgisayar programcısı, telefon tamircisi ve tesisatçı gibi bireysel olarak iş yapmak isteyenler, İngiltere’deki ilk 4 yıllarının sonunda kalıcı oturum ve 5. yıllarında ise vatandaşlık fırsatı elde ediyorlar. Bu şekilde İngiltere’de çifte vatandaşlık edinmiş binlerce Türk vatandaşı bulunuyor.’

Vize, Göçmenlik ve Çifte Vatandaşlık Seminerleri İçin Geliyorlar

 İngiltere’nin tanınmış Avukatlarından ve aynı zamanda eski bir vize memuru olan Garth Coates, bazı Avrupa Ülkelerinin yatırım ajanslarından yetkililer, Göçmenlik ve Vatandaşlık uzmanları, İngiltere’nin tanınmış yatırım şirketlerinden One Knightsbridge Capital’in yöneticisi Craig Wheeler, Türkçe bilen ekipleriyle birlikte seminer ve özel toplantılar düzenlemek amacıyla Türkiye’ye geliyorlar. 20-22 Şubat arasında düzenlenecek olan seminer ve özel toplantılarda başta İngiltere ve Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere, birçok ülkede yatırım, iş kurma, şube açma, temsilci görevlendirme ve hatta çifte vatandaşlık edinme olanakları katılımcılara aktarılacak. Ayrıca, Avrupa Birliği ülkelerinin vize ve göçmenlik programlarının tanıtımı ve vize başvurularında zorluk yaşayanlara sağlanması gereken hukuki destekler konusunda da bilgiler verilecek.

Bilgi almak için www.ingilterevizesi.com adresinden veya Seminer Organizatörü Bercan Turizm Seyahat Acentası’nın 0212 230 02 24 numaralı telefonundan iletişime geçilebilir.